PRAHA – MČR dorostu a juniorů – bilance „Vlčí smečky“

O tomto víkendu proběhl na pražském Strahově atletický gigant = Mistrovství České republiky juniorů a dorostu. Naší skupině se podařilo získat 2 tituly vícemistrů ČR !!! Zdeněk STROMŠÍK, který vstupoval do závodu jako horký favorit, byl překvapivě poražen o 2 setiny skvěle připraveným Honzou Jirkou z pražské Jeseniovy. Naopak mile překvapila štafeta 4 x 400 m ve složení Vašek Vlček – Tomáš Boček – Tomáš Daněk a Honza Moštek (trenér R.Sklenář) která vybojovala v dramatickém závodě časem 3:22,75 min. fantastické druhé místo.  Náše kvarteto se vklínilo mezi silné pražské velekluby Slavii a USK Praha. Dosažený čas je nejen novým absolutním oddílovým rekordem, ale i juniorským krajským !!! Oči pro pláč zbyl čtveřici štafetmanů Vlček-Stromšík-BočekMoštek… Těm ani nový juniorský krajský a samozřejmě oddílový rekord v hodnotě 42,86 s nestačil v nesmírně těžké konkurenci na lepší než 4. místo a zbyla pro ně nevděčná „brambora“. V minulosti vždy takovýto čas na jednu z medailí stačil 😥 Do finále postoupil i Vašek Vlček na čtyřstovce, kde nakonec skončil na lichotivém 7. místě. Pokud by ale běžel stejně dobře jako o několik hodin později ve štafetě, kde svůj úsek zaběhl za neskutečných 48,85 s(!!) medaile by mu neunikla… Bočovi nestačil nový osobní rekord na dvoustovce 22,60 s asi v nejsilněji obsazené disciplíně tohoto mistrovství na lepší, než 10 .místo ……