Halové Mistrovství Moravy a Slezska 2018 – dospělých, dorostu, juniorů a juniorek

V sobotu se v Ostravě uskutečnil první z vrcholů halové atletické sezóny. I přesto, že byl poznamenán několika zdravotními výpadky kandidátů na přední umístnění (Kuba Majerčák teplota, Erik Jelínek po rozbězích bolest v svalu), si hradišťská výprava nevedla zle…

Titulem moravsko-slezského mistra se může pyšnit hned čtveřice atletů.

Jako první se ze zlaté medaile mohla radovat juniorka Simona Vydržalová, která po perfektně takticky odvedeném běhu vyhrála v osobním rekordu 2:19.61!

Ve stejnou dobu si vyskákala ve výšce zlato „novopečená“ žena Šárka Polášková výkonem 161 cm. Šárka odpoledne přidala ještě jednu medaili, bronz v trojskoku za výkon 11.18 m.

Svou výbornou připravenost potvrdil i další ze svěřenců Ivana Resslera, Tomáš Zajíc. Na 400 m dorostenců dominoval a opět si vylepšil osobní maximum na 50.07s, tím potvrdil průběžnou vedoucí pozici v republikových tabulkách své kategorie. Bohužel se musel vzdát svého dalšího startu na 200 m, protože se u něj projevilo nastupující nachlazení. Tomovi i jeho parťákovi Kubovi Majerčákovi přejeme brzké uzdravení.

Posledním kdo vybojoval zlato, byl Kuba Kunt. Ten si nejprve vyskákal stříbro v dálce za 659 cm, odpoledne další stříbro ve výšce za 187 cm a nakonec vše završil vítezstvím v trojskoku za 13.67 m.

Stříbrnou medaili si vyházela v kouli Blanka Tomášková za 12.57 m, která se teprve v pátek se svým trenérem Janem Horákem a celou vrhačskou skupinou vrátila z „VYSOKOHORKÉHO-NÍZKOTATRANSKÉHO“ soustředění.

Velmi příjemně překvapil, nejen sám sebe, Kolja Romanchenkov, který poprvé v juniorské kategorii běžel 60 m překážek. Svůj čas z rozběhu 8.64 dokázal ve finále posunout až na 8.60. Za svůj výkon bral stříbro. V dálce Kolja obsadil 5. místo výkonem 612 cm.

V Ostravě se představily také mladé dorostenky Adriana Fornůsková, Barbora Jelínková a Kristýna Minaříková. Adriana s Barčou běžely 60 m. Adriana se časem 8.19 probojovala z rozběhu do finále. Barča ve svém rozběhu skončila časem 8,47 5., což na postup nestačilo. Adriana poté ve finále obsadila 5. místo a časem 8.10 si vylepšila své halové maximum. V běhu na 200m časem 26.58s obsadila 8.místo. Kristýna Minaříková nejprve běžela 60 m překážek. Svůj rozběh vyhrála časem 9.91s, ale na postup do finále to nestačilo. V dálce Kristýna předvedla 473 cm, což stačilo na 22. místo. Barča Jelínková skočila v dálce 490 cm a skončila na 15. místě.

V kouli juniorů jsme měli zastoupení v Matěji Bártovi, který předvedl 10.75 m a obsadil 7. místo.

V nejkratším sprintu na 60 m se do finále z rozběhu (7.20) probojoval Erik Jelínek, kam nenastoupil kvůli bolesti svalu. Erik postoupil do finále i na 60 m překážek (rozběh 8.40), ale jeho finálový osud byl stejný jako na hladkém sprintu. Svých 60 m běžel i Adam Běhávka. Čas 7.43 bohužel o 0.02 na finále nestačil. Ach ty starty…. Na 200 m běžel Adam 23.64 a obsadil v rozběhu 3. místo, což ale na nějaké lepší umístění nestačilo.

Na 800 m se přestavil Matěj Smělík, časem 2:19.97 stačil v rozběhu na 6. místo.

Štafet se kluci ani holky neúčastnili.

Pokud tedy shrneme včerejší výsledky, dostaneme se k bilanci 4 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzová medaile.

Atletům i jejich trenérům můžeme jen gratulovat!!!

Budou naši olympionici v Pchjongčchangu úspěšnější?

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *