Halové Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek v Ostravě 24. – 25. 2. 2018

V Ostravě – Vítkovicích se uskutečnil halový vrchol sezóny mladých atletů a atletek. Slovácká Slavia vyslala na mistrovství celkem 8 svých nadějí. Svěřenci Ivana Resslera, Jirky Brázdila, Jana Horáka a Jaroslava Vlčka se představili celkem v 10-ti disciplínách.

Sobota, den první…

Jako první z našich šel na start Kolja Romanchenkov na 60 m překážek. Ve svém rozběhu doběhl 4. v čase 8.56 s, což na postup do finále nestačilo a celkově obsadil 11. místo.

Dorostenka Adriana Fornůsková běžela 60 m za 8.01 s, skončila 4. v rozběhu a celkově to stačilo na 10. místo.
Po nemoci se přeci jen na 800 m představila Simča Vydržalová, ale v posledním kole chybělo trochu sil. Zaběhla čas 2:24.71, kterým obsadila celkově na 14. místo.

V dálce dorostenců si Kuba Kunt doskočil v osobním rekordu 675 cm pro stříbrnou medaili. Kuba soutěž až do 3. pokusů vedl, ale pak jej o 3 cm přeskočil favorit soutěže Sam Lawson.

Tom Zajíc si zkušeně pohlídal svůj rozběh na 400 m a v čase 51.13 s jej vyhrál a postoupil do nedělního finále.

Junior Kubík Majerčák ve svém rozběhu na 400 m zvítězil po tuhém boji v čase 49.37 s a mohl se také chystat na nedělní finále.

Neděle, den druhý…

Kuba Kunt zahájil druhý den opět skvěle. Svoji základní výšku 183 cm skočil na první pokus a na další postupné výšce 187 cm bylo jasné, že neodjede s prázdnou. Otázkou bylo pouze to, jakou medaili si vyskáče. Na 190 cm odpadl olomoucký Pospíšil a tak vypukl velký souboj Kuby s Honzou Štefelou. Kluci se přeskakovali a taktizovali vynecháváním pokusů na 196, 199 a 201 cm. Kuba bohužel 201 cm už nedal, a tak bral po dálce už druhé stříbro.

25.2.2018 Ostraa / sport / atletika / MCR v atletice juniori /
FOTO CPA

Mezitím začala bojovat v koulařském kruhu Blaženka Tomášková, které 12.32 m stačilo na skvělé 4. místo. Na bronz chybělo 13 cm…. Přesto velká gratulace!!!

Nedlouho po výšce se Kuba Kunt přesunul do sektoru trojskoku. Tady se Kuba od začátku ujal vedení a nikoho nenechal na pochybách, že triko Mistr ČR si právem zaslouží. Každým ze svých 3 nejlepších pokusů by bral zlato! Nejdelší pokus 14.08 m je nejlepším letošním výkonem mezi dorostenci. Trenér Kuby, pan Jiří Brázdil, sám v minulosti dorostenecký Mistr ČR, si tak vychoval svého nástupce.

Těsně po poledni nastoupili ke svým finálovým závodům na 400 m Tom Zajíc a Kubík Majerčák.
Nejprve Tom Zajíc po bojovném výkonu skončil mezi dorostenci na 5. místě v čase 51.11 s. Ještě 100 m před koncem se zdálo, že bude útočit na medailové umístění, ale prodělaná chřipka mu vzala sílu na finálový atak.


Kubík Majerčák doběhl mezi juniory na 4. místě, když si vylepšil osobní maximum na 49.12 s. Ale první trojice s Kubíkem musí velmi vážně počítat pro léto! I přes nemedailové umístění byli Kubík i trenér Ivan Ressler velmi spokojení.

Kluci na konci celého programu nastoupili do štafety 4×200 m. Běželi ve složení Adam Běhávka, Kolja Romanchenkov, Tomáš Zajíc a Kubík Majerčák. V čase 1:32.40 min vyhráli druhý rozběh, ale stačilo to pouze na 6. místo.

Trenéři se shodli, že vystoupení jejich svěřenců lze považovat za velmi úspěšné, už jen s přihlédnutím k zimním tréninkovým podmínkám.

Všem atletům i jejich trenérům velmi gratulujeme!!!

 

Další foto a videa zde : https://www.zonerama.com/atletikauh/Album/4125338

 

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *