MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN DO 22 LET NA DRÁZE

O víkendu 1. a 2. září 2018 se v Ostravě – Vítkovicích uskutečnilo Mistrovství ČR věkové kategorie do 22 let. Z Uh. Hradiště odjela výprava 6 atletů.

Blanka bronzová…

A potvrdil to již samotný start mistrovství, které obstaraly kladivářky. Zde jsme měli dvě želízka v ohni. Obě svěřenkyně trenéra Jana Horáka. Bronzovou z MČR juniorek Karolínu Klišíkovou a také Blanku Tomáškovou, která měla jistě velkou motivaci napravit smolný výpadek z juniorského mistrovství. Blanka se ale tentokrát hned od začátku usadila na bronzové příčce, kterou ale musela v 5. pokusu uhájit hodem dlouhým 54.76 m. Ten byl o jeden jediný centimetr delší než pokus vítkovické Bártové, a tak se mohla Blanka těšit na bronzovou medaili.

Karolína si ale také nevedla vůbec špatně. Téměř každým pokusem odstřelovala 50-ti metrovou hranici a v 5. pokusu ji o 77 cm přehodila, což celkově stačilo na výbornou 6. příčku.

Čtvrtkaři do finále…

Po poledni se do bojů pustili svěřenci trenéra Ivana Resslera, Tom Zajíc a Kubík Majerčák na 400 m. Ve druhém rozběhu dne se jako první z našich představil Tom Zajíc. Ten zaběhl svou čtvrtku jistě a dokázal v čase 49.11 s postoupit z druhého místa přímo do finále.

Kubík Majerčák ve třetím rozběhu doběhl na 3. pozici v čase 50.10 s a i on postoupil do nedělního finále.

Blanka pátá…

V další své disciplíně se ještě odpoledne představila Blanka Tomášková, tentokrát v disku. I zde se prala Blanka srdnatě, když házela náčiní ke 40-ti metrům. Nejdéle disk dolétl na značku 42.34 m, což znamenalo velmi hezké 5. místo.

Kolja nad překážkami…

V pozdním odpoledni se do svého rozběhu na 400 m překážek pustil i Kolja Romanchenkov. Ten ve svém rozběhu obsadil 4. příčku v čase 56.55 s a čekal, zda nepostoupí na čas. V posledním rozběhu se ale přestavili borci, kteří nakonec ve finále obsadili 3. a 4. místo, a tak na Kolju ve finále místo nezbylo.

Může nás alespoň těšit, že z posledního rozběhu postoupil do finále odchovanec hradišťské atletiky Erik Jelínek, svěřenec Radka Hrabince. Erik, závodící již za olomoucký klub, nakonec svou finálovou účast přetavil na bronzovou medaili v osobním rekordu 53.16 s. Nutno dodat, že Erik se ještě během dopoledne představil na 100 m překážek, kde se dostal také do finále a tam obsadil hezké 4. místo.

Terka v oštěpu…

Nedělní program zahájila z našich atletů jako první Tereze Řezníčková v oštěpu. Svěřenkyně trenéra Roberta Sklenáře. Terka by v konkurenci, která se na mistrovství představila, potřebovala k postupu do finále hod na úrovni osobního maxima. To se Terce bohužel nepovedlo. Nejdelší z jejich hodů byl dlouhý 35.46 m a stačil na celkovou 14. příčku.

Během neděle se v oštěpu mužů představil i kroměřížský závodník Dominik Sokola, který nám vydatně pomáhá v bojích v I lize. Ten se zaskvěl osobním rekordem 69.55 m a stal se mistrem ČR do 22 let. Po závodě děkoval i za rady trenéru Robertu Sklenářovi.

Čtvrtkaři ve finále…

Po poledni se na start svého finále na 400 m postavili Tom Zajíc a Kubík Majerčák. Nakonec si vedl lépe mladší z obou borců, Tom Zajíc. Ten dostal svůj osobák pod 49 s na 48.59 s, čímž obsadil 5. místo a zároveň tím vytvořil absolutní oddílový rekord. Kubík Majerčák dokázal svůj čas vměstnat také pod 50-ti sekundovou hranici a za čas 49.64 s bral 8. místo.

Blanka stříbrná…

Jako poslední se v Ostravě představila Blanka Tomášková v kouli. A představení to bylo velmi úspěšné. Blanka se od začátku pustila do boje o medaili. Pořadí se přelévalo a Blanka se na chvíli ocitla i na 4. příčce. Pak ovšem přišel 5. pokus, kterým se vyšvihla na 2. příčku, a tu už nepustila. Výkonem 13.13 m se tak stala vicemistryní ČR do 22 let.

Všem atletům i jejich trenérům gratulujeme…

Výsledky :zde

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *