OSTRAVA – Mistrovství Moravy a Slezska – dorost, junioři a dospělí

Jako první přišel po ránu na řadu čerstvý dorostenec Tom Habarta, který běžel 3000m a hned na začátek udělal celé výpravě radost. Zaběhl si osobní rekord 9:10.41, a bral za to stříbrnou medaili.

Počin Toma Habarty vzápětí napodobila poměrně zkušenější Blanka Tomášková, která svým šestým pokusem poslala kouli do vzdálenosti 13.19m a stala se také vicemistryní Moravy a Slezska.

Následovaly rozběhy na 60m všech kategorií. Mezi dorostenkami běžela Barča Jelínková, které se ale časem 8.47s nepodařilo postoupit z rozběhu.

Další hradišťská účast na 60m ovšem udělala všem velkou radost. Tomáš Droppa si v rozběhu zaběhl osobní rekord 7.48s a zasloužil si tím postup do finále. V něm po poledni svůj čas ještě vylepšil na 7.45s a bral 7. místo.

Posledním, kdo se na 60m představil, byl Adam Běhávka. Hned v rozběhu ukázal, že v zimě rozhodně nezahálel. Vylepšení osobního rekordu na 7.14s a postup do finále to jen potvrzuje. To nejlepší Adam ale ukázal po obědě. Svůj osobák stlačil na 7.09s, doběhl druhý a nestačil pouze na kamaráda Honzu Váchu z Vítkovic.

Naopak velkou smůlu si vybrala v dálce žen Šárka Polášková. Ta se nedokázala srovnat s rozběhem  a ve všech třech pokusech přešlápla.

Po polední se na dráhu dostal i Petr Bachan, který si v osobáku 2:04.00 doběhl pro 8. místo. Po něm běžela svou osmistovku také Simča Vydržalová a časem 2:25.67 obsadila celkovou 5. příčku.

V dálce dorostenek zabojovala Barča Jelínková. Už to vypadalo, že napodobí Šárku Poláškovou, ale v soutěži se udržela svým třetím pokusem, kterým dolétla na 519 cm a postoupila do užšího finále. Tam si posledním pokusem vylepšila halový osobák na 536 cm, což jí stačilo na 5. místo.

Velmi očekávaným byl pro naše barvy běh na 400m. Nejprve se mezi dorostenci představil Petr Bachan, kterému halový osobák 53.42s stačil na 13. místo. Mezi juniory se rozhořel krásný souboj mezi Tomem Zajícem a Kubíkem Majerčákem. Ooba ukázali jasnou nadvládu na této distanci na Moravě a Slezsku. Ve vyrovnaném souboji nakonec zvítězil Tom Zajíc, v halovém osobním rekordu 49.31s. Hned za Tomem doběhl Kubík Majerčák v čase 49.66s.

V podvečer se pustila Šárka Polášková do trojskoku. Řádně ovšem napínala nejen svoje nervy, ale také trenéra Resslera. Po dvou přešlapech soutěž zachránila ve třetím pokusu, když dolétla na 11.30m a obsadila tak v závodě žen stříbrnou pozici.

Další pokračování souboje Zajíc versus Majerčák nabídlo 200m. Kluci sice nebyli nasazeni do jednoho běhu, ale i tak opět na trati kralovali „HRADIŠŤÁCI“. Tentokrát si pořadí prohodili,  v halovém osobáku 22.33s zvítězil Kubík Majerčák. Osobák 22.70s si zaběhl Tom Zajíc a o jeho druhém místě rozhodla až cílová fotografie a 2 tisíciny sekundy.

Ještě před závodem kluků běžel dvoustovku také Tomáš Droppa. Ten zaběhl svůj nejlepší halový výkon, což ale nestačilo na lepší než 16. místo.

Posledním z našich, kdo vkročil na vítkovický ovál, byl Adam Běhávka. Povzbuzen úspěchem na šedesátce, pokořil i na 200m své životní halové maximum a doběhl si pro 6. místo.

Přestože výprava do Ostravy neodjela zdaleka kompletní, tak se dá považovat zisk 2 mistrovských titulů a 6-ti druhých míst, za velmi dobrý výsledek.

Všem atletům patří gratulace k výkonům a jejich trenérům velké díky za obětavost, kterou svým svěřencům věnují.

Kompletní výsledky : https://online.atletika.cz/vysledky/36600

Fotky a videa : https://www.zonerama.com/atletikauh/Album/5074897

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *