Stříbrná sobota a zlatá neděle…

Na halovém Mistrovství ČR dorostu a juniorů se v Praze o uplynulém víkendu představilo 8 našich atletů.

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se jako první představil dálkař Jakub Kunt. Kuba si v soutěži juniorů skočil halový osobní rekord 689 cm a skončil na pěkném 5. místě.

Po sobotním poledni šel do boje další náš dálkař, tentokrát dorostenec Ondřej Buráň. Ondra výborně založil hned prvním pokusem, kterým si vytvořil halový osobák 673 cm. Další pokusy už Ondra bohužel přešlapoval, a tak mu jediný platný pokus stačil na moc hezké 5. místo. 

Dorostenec Petr Bachan a juniorka Simona Vydržalová se pak pokoušeli dostat ze svých rozběhů do nedělních finále na 800 m. Petr bohužel bojoval nejen se soupeři, ale také s bolavou holení. V rozběhu obsadil časem 2:05.51 min. 7. místo a celkově skončil na 20. pozici.

Juniorka Simona Vydržalová si pro postup, i přes nejlepší letošní čas 2:25.01 min. také nedoběhla. V rozběhu obsadila 6. pozici a celkově na MČR skončila 17.

V rozbězích na 400 m jsme měli hned dvě želízka v ohni. Spolužáci a parťáci z tréninkové skupiny Ivana Resslera, Jakub Majerčák a Tom Zajíc byli nalosováni do různých rozběhů. Nejprve se představil Tom Zajíc v běhu s největším favoritem čtvrtky Matějem Krskem. Tom se favorita po celou dobu držel a na druhé pozici si časem 49,74 s doběhl pro postup.Do dalšího běhu šel jako největší favorit Kubík Majerčák. Ten o svém postupu nenechal nikoho pochybovat a suverénním výkonem v čase 49.41 s vyhrál a bezpečně postoupil do nedělního finále.

Na závěr sobotního dne šel do boje ještě jednou svěřenec Jirky Brázdila Jakub Kunt. Tentokrát v trojskoku juniorů. Kuba se natajil medailovými ambicemi, což předvedl hned prvním pokusem 14.31 m, čímž se zařadil na průběžnou druhou příčku za největšiho favorita Františka Bubu. V užším finále se pak před Kubu na stříbrnou pozici dokázal dostat Jirásek, což si ale Kuba nenechal líbit. V posledním pokusu si skočil osobák 14.56 m a na stříbrnou pozici se vrátil.

Do nedělního programu jako první z hradišťáků vstoupil opět Jakub Kunt ve výšce juniorů. Poměrně brzo měl Kuba medaili jistou, protože od 196 cm už skákali pouze ve třech. Na 199 cm odpadl jablonecký Hacuš a Kuba si to o titul rozdal s plzěnským Jaššem. Výšku 202 cm zdolali oba borci na první pokus. Zápisem pokusů byl Kuba druhý, tak se rozhodl riskovat a následnou výšku 204 cm vynechal. Jaššo 204 cm neskočil a bylo jasné, že pokud Kuba 206 cm dá, stane se mistrem ČR. Obrovskou radost a titul juniorského mistra ČR spustil hned první pokus, který Kuba bezpečně dal.

Souběžně s Kubou se na své velké finále chystali Kubík Majerčák a Tom Zajíc. Jak velké to finále bylo, ukázaly následné dvě kola na oválu. Závodu dominoval Matěj Krsek, který i díky smečce za sebou zaběhl fantastický juniorský národní rekord 46.77 s. Kubík doběhl sice za medailovými pozicemi čtvrtý, ale v čase 48.43 s, což je jeho nový osobák. Ihned za ním skončil Tom Zajíc, taky v osobáku v čase 48.49 s. Kubík si svým časem navíc vzal od Toma zpět oddílový rekord!

Krátce po poledni se šla do atletického ještě jednou převléct Simča Vydržalová. Tentokrát ale proto, aby byla sparingem pro mladého patnáctistovkaře Toma Habartu. Ten se pod dohledem Simči rozklusal tak důkladně, že si na závod skoro zapomněl vzít tretry. Ani to mu ovšem nemohlo zabránit v tom, aby po parádně takticky zvládnutém závodě, doběhl pro stříbrnou medaili. 

Krásnou tečku za účinkováním hradišťských atletů v Praze udělala svěřenkyn trenéra Jana Horáka Blanka Tomášková. V kouli juniorek od prvního pokusu nedala žádné soupeřce šanci a výkonem 13.28 m získala titul mistryně ČR. 

Slovácká Slavia tak z Prahy odjela z bilancí dvou zlatých a dvou stříbrných medailí. 
Všem atletům i jejich trenérům GRATULUJEME!!!

Foto: www.jojka.cz – https://www.zonerama.com/atletikauh/Album/5125369

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Stříbrná sobota a zlatá neděle…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *