Mistrovství ČR juniorů a dorostu OLOMOUC 2019

Medailový účet otevřely již v pátek vrhačky trenéra Jana Horáka, Blanka Tomášková a Karolína Klišíková. Blanka se veze na zlaté vlně, což potvrdila i v tomto závodě juniorek v kladivu. Nejlepším letošním výkonem a zároveň osobním rekordem 56.93 m zvítězila. Nezůstala ovšem na stupních vítězů sama. Parťačka Karolína Klišíková si také hodila osobní rekord 51.11 m a obhájila loňský bronz. V pátečním programu Petře Jakešové nestačil na postup v oštěpu výkon 32.88 m, stejně jako v dorosteneckém oštěpu Matěji Semančíkovi 38.32 m a Marku Janásovi 40.49 m. Barča Jelínková se pokoušela kvalifikovat v dálce, ale ani její výkon 506 cm na finále nestačil.

Sobota byla ve znamení jediné medaile a postupů do nedělních finále. Naším prvním zástupcem, který se dostal na plochu olomouckého stadionu byl Petr Bachan v rozběhu na 800 m. V horku, které po celý víkend na stadionu panovalo, zaběhl Petr čas 2:05.19, ten ale bohužel na postup nestačil.Chvíli nato se do finále oštěpařek pustila Terka Řezníčková. Ta vylepšila své loňské 8. místo a v osobním rekordu 40.24 m se zařadila na 6. místo v ČR mezi juniorkami.V podvečer se rozběhly rozběhy na čtvrtkařských tratích, kde jsme měli želízka jak na hladných 400 m, tak na 400 m s překážkami. Kubík Majerčák si na svém posledním juniroském šampionátu postup do finále ujít nenechal a ze druhého místa v rozběhu postupoval, když zaběhl čas 49.26 s.Nad překážkami jsme měli dvojí zastoupení. Do jednoho rozběhu byli nasazeni jak Tom Zajíc, tak i Kolja Romanchenkov. Tom Zajíc po velkém boji postoupil přímo ze 2. místa (54.12 s) a Kolja musel čekat na časy v posledním rozběhu. Naneštěstí jej ale poslední rozběh posunul na pozici prvního nepostupujícího, přestože si zaběhl osobní rekord 55.55 s. Jedinou sobotní medailovou radost pro Slováckou Slavii zajistil Kuba Kunt. Ten v dálkařském sektoru dolétl na 698 cm, což znamenalo stříbrnou medaili.

Nedělí program sliboval na jednu stranu velká medailová očekávání, která ale klidně mohla zůstat nenaplněna.
Nejprve si své výškařské trápení prožil Kuba Kunt, který obhajoval halový titul. Podařilo se mu překonat výšku pouze 189 cm, což stačilo na 11. místo. V dopoledním programu se běželo i dorosteneckých 3000 m, kde se představil Tom Habarta. V závodě nebylo dlouho jasné, komu horké počasí nejvíc sedne. Tom předvedl velmi bojovný výkon, který stačil na velmi hezké, ale nevděčné, 4. místo v čase 9:00.29.Po dni volna nastoupila na svou další disciplínu Blanka Tomášková. V diskařském kruhu obsadila výkonem 43.30 m stříbrnou pozici a mohla se těšit na svou druhou medaili.
Krátce po poledni přišel čas svěřenců Ivana Resslera. Nejprve na 400 m překážek rozběhl své finále Tom Zajíc. Již v průběhu bylo jasné, že o zlatu Filipa Ličmana není pochyb. Tom se o stříbro bil s Bořkem Peštou, kterého na cílové čáře udolal o jednu jedinou setinu a mohl se těšit na stříbrnou medaili (53.80 s).Nedlouho po Tomovi přišel čas finále na hladkých 400 m a srdnatý výkon Kubíka Majerčáka. Kubík se po celou dobu běhu držel na předních pozicích, kde vydržel až do cíle. Tam se mohl radovat nejen z osobního rekordu 48.77 s, ale také z bronzové medaile! 

V době bronzové radosti Kubíka Majerčáka začal svůj boj i svěřenec Jirky Brázdila Kuba Kunt v trojskokanském sektoru. Tady Kuba ukázal, že mu velké závody opravdu sedí. V průběhu soutěže se rozeskákal a 5. pokusem dolétl na 14.37 m a bral za ně již svou druhou stříbrnou medaili. Své velké víkendové představení zakončila Blanka Tomášková soutěží v kouli juniorek. Jako mistryně ČR do 22 let nemohla mít jiné ambice než medailové. A to také potvrdila. Blanka získala svou třetí medaili na mistrovství, navíc druhou zlatou a k tomu přidala parádním výkon 14.17 m, což je její nový osobní rekord a pochopitelně také rekord oddílový. Medailový účet podtrhli kluci štafetáři! Štafeta na 4 x 400 m ve složení Kubík Majerčák, Kolja Romanchenkov, Tomáš Habarta a Tom Zajíc si doběhla pro senzační bronzové medaile, a zajistila tak bronzové loučení s juniorskými léty Kubíka Majerčáka a Kolji Romanchenka. navíc se zapsala do oddílových statistik, protože dosažený čas 3:22.01 je novým oddílovým rekordem!!!

Svými výkony si také hned čtyři atleti Slovácké řekli o nominaci na reprezentační akci. Během pondělí 1.7.2019 byl měla být zvěřejněna nominace na Mezistátní utkání juniorů do maďarského Györu, kde by se měli představit Blanka Tomášková, Tom Zajíc a Kuba Kunt a na Mezistátní utkání dorostu ve slovenské Trnavě, kde by měl běžet Tom Habarta.

Všem atletům i jejich trenérům patří za reprezentaci oddílu i jejich celoroční práci velké díky!!!

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *