Hodnocení I. ligy žen za rok 2019

1. kolo 18. května – Třinec

Ženy vstoupily do sezóny 2019 pěkně zostra, když v úvodním kole v Třinci získali 124 bodů a skončily třetí.

Mezi čtyřmi nejvíce bodujícími závodnicemi se kromě vrhaček Tomáškové, Řezníčkové a Karolíny Klišíkové umístila žákyně Mitanová, která ovládla běh na 100 m a na dvoustovce byla v osobním rekordu druhá hned za reprezentantkou Malíkovou a stala se jednou z nejdůležitějších členek družstva.

Blanka za první místo v kouli a kladivu a třetí v disku získala 30 bodů a stala se podle očekávání nejlepší bodovačkou soutěže.

Terka Řezníčková v trojkombinaci oštěp – kladivo – koule bodovala v každé disciplíně a získala pro družstvo 14 bodů.

Kája Klišíková se ve výborném světle předvedla jako vždy v kladivu, kde byla druhá hned za Bláňou. Tři bodíky přidala ještě v disku.

Lenka Brázdilová byla v prvním kole více vedoucí družstva než závodnicí. Vleklá bolest achilovky ji přiměla absolvovat pouze trojskok, kde se trápila a jen díky podpoře Slovácké se posledním pokusem zlepšila a bylo z toho aspoň čtvrté místo.

Po nešťastném zranění při vánočním basketbalu se konečně naplno zapojila do závodění i Venda Kolářová a hned při svém prvním představení předvedla super výkon, když v kladivu skončila čtvrtá. Také její mamka Eva Kolářová urvala v této disciplíně jeden bod a potvrdila, že se hod kladivem stal naší nejúspěšnější disciplínou, ve které jsme v jednom kole získali 32 bodů.

Nela Mikesková, která si poprvé zkusila startovat za ženy, se v Třinci předvedla ve výborné formě. Ze začátku zapracovaly nervy, když základní výšku ve skoku o tyči skočila až posledním pokusem, ale pak už to byla paráda a Nelča si během soutěže vylepšila osobák až na 262 cm a v soutěži obsadila úžasné čtvrté místo.

Šárka Polášková se po zdravotních problémech trápila v dálce, kde neskočila ani pět metrů. Trojskok už byl o poznání lepší a Šárka v něm urvala pět bodů.

Naše nejmladší prvoligová oštěpařka Adélka Müllerová vybojovala v prvním kole v novém osobním rekordu 4 body.

Po třech bodech získali Natálka Novotná ve výšce a Jana Polášková, která po zranění neproklouzla do dálkařského finále, a tak z toho byly jen dva body.

O bod míň přivezly z Třince další dva nováčci v soutěži – výškařka Pavlína Čajková a původně oštěpařka ale teď už i běžkyně Petra Jakešová, která nám celou sezónu pomáhala v krátké i dlouhé štafetě.

Po jednom bodu získaly ještě Barča Jelínková, Daniela Klišíková a Jessica Ondrigová.

K ještě většímu počtu bodů nám chyběla účast hostujících závodnic, z nichž dvě se omluvily z důvodu účasti na „slovenských pretěkoch“ a jedna, která nastoupila, nedoběhla běh na 400 ani 800 m. Školní a rodinné povinnosti pak neumožnily účast Simči Vydržalové a Terky Brázdilové.

2. kolo 8. června – Opava

Na druhé kolo jsme se vypravily opět daleko od domovského stadionu, a to do Opavy. Po příjezdu jsme vyvěsily oddílovou vlajku a pustily se do závodění.

Skvěle rozjetou sezónu potvrdila opět Blanka Tomášková, která získala ve vrzích ještě o bod víc než minule – celých 31 bodů.

A stejně jako v Třinci, i v Opavě byla druhou nejlepší lovkyní bodů Kája Mitanová s patnácti kousky.

Vendula Kolářová se velmi rychle dostala do formy a na druhém kole už nasbírala 14 bodů a stejně jako před zraněním, se opět stala jednou z opor družstva.

Do soutěže se poprvé zapojila i skokanka Terka Brázdilová a hned z toho bylo 11 bodů.

Stejný počet bodů získala i Karolína Klišíková. Kája je sázka na jistotu, protože v každém kole udělá stabilně 11 – 13 bodů.

Do Opavy nám přijela pomoct slovenská posila Lucia Šišoláková. Za mohutného povzbuzování na osmistovce doběhla třetí a získala pro oddíl důležitých 8 bodů.

Tyčkařka Nela Mikesková zopakovala první kolo jak přes kopírák – 4. místo a 7 bodů. Další super výsledek.

Šárka Polášková také zkopírovala Třinec – 5 bodů za šesté místo v dálce za slušných 530 cm.

Po pěti bodech přidaly oštěpařka Adélka Müllerová a v trojskoku Lenka Brázdilová.

Ve výšce opět zabojovala Natálka Novotná a od minula si o jeden bod polepšila.

Barča Jelínková na prvním kole chyběla, ale na severu Moravy si zaskákala do dálky a těsně jí utekl postup do finále.

Petra Jakešová uzavřela naši úspěšnou bilanci ziskem jednoho bodu.

3. kolo 22. června – Uherské Hradiště

V domácím prostředí jsme minulou sezónu dosáhly nejlepšího výsledku. Tentokrát se nám tolik nedařilo. Účast byla slabá a počasí nám také nepřálo. Obloha se postupně zatáhla a 20 minut lilo jako z konve.

V Hradišti vládly opět vrhačky v čele s Bláňou, která získala svých standardních 30 bodů. Kája Klišíková 13 a úspěšné vrhačské trio uzavřela Venda Kolářová s dvanácti body.

Za Slovensko se tentokrát prezentovala navíc i Žofia Naňová a pomohla nám devíti body.

Domácí prostředí si nenechala ujít ani Magda Horká, která už netrénuje, ale pořád jí to na stadion láká. V oštěpu získala pěkné dva body.

Přišla se na nás podívat i Simča Vydržalová, která naše atletické řady bohužel už opustila a rozloučila se s námi patnáctistovkou.

Bodovaly také Terka a Lenka Brázdilovy, Lucia Šišoláková, Tereza Řezníčková, Barča Jelínková, Eva Kolářová a Šárka Polášková.

4. kolo 24. srpna – Břeclav

Poslední ligové kolo přineslo nejnižší účast. Měly jsme problém postavit jednu stovkovou štafetu, čtvrtková vůbec nepřicházelav úvahu. Části výpravy se navíc moc nedařilo a konečné sedmé místo tomu odpovídalo.

Nezklamala opět Blanka Tomášková se skvělými jednatřiceti body.

Vendula Kolářová získala 16 bodů a nejlepší vrhačskou trojici tentokrát doplnila Terka Řezníčková, která nasbírala ještě o tři body víc.

Dařilo se Janě Poláškové, která krásným výkonem 555 centimetrů zvítězila v dálce a získala 11 bodů.

Šest bodů vydřela Lenka Brázdilová, oštěpařka Áďa Müllerová jich získala pět, nestárnoucí Eva Kolářová hned čtyři, Nelča Mikesková dva a půl za dělené místo v tyči a Jessica Ondrigová dva.

Zhodnocení sezóny

Pokud mám zhodnotit naše působení v ligové soutěži, na prvním místě musím pochválit především Blanku Tomáškovou, která je tahounem družstva a doufám, že nám ještě nějakou tu sezónu vydrží a nikam neprchne.

Musím říct, že opět zafungoval týmový duch a všechny holky se snažily bojovat, i když to kolikrát z různých důvodů nešlo.

Co mě trochu zklamalo, byla neochota některých závodnic zapojit se do štafetových závodů. Osobně to nechápu, protože pro mě byla štafeta vždycky tím nejlepším nakonec – na pohodu, pro družstvo.

Velmi mě zklamala účast (spíš neúčast) slovenských závodnic. Anitu Stachovou jsem pro následující sezónu už neoslovila, protože nepřijela ani na jedno kolo, přitom jsem měla od všech třech hostujících slíbenou účast na všech kolech.

Doufám, že nám brzy dorostou nějaké nové závodnice a rozšíří naše řady, abychom i v roce 2020 mohly úspěšně konkurovat ostatním prvoligovým družstvům.

Za ženské družstvo bodovalo celkem 24 závodnic.

Celkové pořadí závodnic dle získaného počtu bodů (včetně štafet):

Příjmení a jméno Počet bodů

1. Tomášková Blanka 122

2. Kolářová Vendula 50

3. Řezníčková Tereza 40

4. Klišíková Karolína 37

5. Mitanová Karolína 35

6. Brázdilová Lenka 28,75

7. Brázdilová Tereza 23,5

8. Šišoláková Lucia 20,5

9. Mikesková Nela 18

10. Müllerová Adéla 14,5

11. Polášková Jana 14,25

12. Polášková Šárka 12

13. Naňová Žofia 10,5

14. Jelínková Barbora 9,25

15. Novotná Natálie 7

16. – 17. Jakešová Petra, Kolářová Eva 6

18. Ondrigová Jessica 3,75

19. Vydržalová Simona 2,5

20. Juráková Markéta 2,25

21. – 22. Čajková Pavlína, Horká Magda 2

23. Klišíková Daniela 1,5

24. Hubníková Anežka 0,25

Celkové pořadí družstva v soutěži dle získaného počtu bodů:

Název družstva Hlavní body Pomocné body

  1. TJ Sokol Opava 32 923,5
  2. AC Moravská Slavia Brno, spolek 23 507
  3. TJ TŽ Třinec 21 530
  4. AK Olymp Brno, spolek 18 481
  5. AC TJ Slovácká Slavia UH 17 468,5
  6. Atletický klub Zlín, z. s. 16 432,5
  7. TJ Lokomotiva Břeclav 13 435
  8. TJ Slezan Frýdek Místek, z. s. 4 208,5
Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *