Hradišťská atletika vstoupila do halové sezóny velmi úspěšně

Nejprve v sobotu zajížděla tréninková skupina Ivana Resslera do Bratislavy, kde se konal mezinárodní Mítink olympijských nádějí V4. Do Uh. Hradiště se minivýprava přivezla 5 zlatých medailí a dokázali, že jsou na halovou sezónu dobře připraveni. Nejúspěšnější byla Karolína Mitanová, která zvítězila ve sprintech na 60 (7,96 s.) a 300 m (40,38 s.). Další nejcennější kovy za vítězství přidali Tomáš Zajíc na 500 m (1:05,42 min.) a Tomáš Habarta, který nedal svým soupeřům šanci na 1500 m a v sólo běhu časem 4:08,25 jasně dominoval. Podobně si vedl i Petr Bachan na 800 m a časem 2:02,67 min. si zaběhl osobní rekord. Jediným, kdo se nedostal na stupně vítězů, byla Petra Čechová, která si však také vylepšila osobní maximum na 1500 m a časem 5:16,71 min obsadila 5. místo.


Skupina Jirky Brázdila zajížděla do Olomouce na tamní přebory dorostu a juniorů. Výbornými výkony se zde prezentovali zejména skokani. Čerstvá dorostenka Jana Polášková si dokázala vylepšit svá osobní maxima hned ve dvou skokanských disciplínách. Ve skoku dalekém zvítězila výkonem 575 cm a v trojskoku taktéž zvítězila výkonem 11.72 m. Ve trojskokanském sektoru se blýskl také junior Jakub Kunt, který si každým pokusem zlepšoval své osobní maximum až jej posunul 6. pokusem na vzdálenosti 15.11 m! Dalším, kdo se postaral o vylepšení svého maxima, byla Nela Mikesková. Ta ve skoku o tyči dokázala zdolat 270 cm.

O úspěších mladšího a staršího žactva na nedělním Krajském mistrovství v Ostravě píšeme zde : http://www.atletikauh.cz/2020/01/27/krajsky-prebor-zactva/

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *