Slovácká začala úspěšně v Olomouci

V prosluněné Olomouci se skvěle dařilo Blance Tomáškové, která zvítězila hned ve třech disciplínách. V kladivu hodila výborných 56,28 m, disk poslala do vzdálenosti 41,85 m a v kouli to bylo 13,14 m. Pro družstvo tak získala nejvyšší možný počet bodů. Vrhačský triumf dokonala hostující slovenská závodnice Barbora Mokrá, která zvítězila v hodu oštěpem výkonem 43,17 m. Hradišťanky tak ovládly všechny vrhačské disciplíny! V mužské kategorii vyhrál v hodu oštěpem Dominik Sokola, který opět atakoval sedmdesátimetrovou hranici. V sólo závodě vyhrál talentovaný dorostenec Tomáš Habarta v běhu na 1 500 m v čase 4:00,83 min.

Na vítězství dosáhla také mužská štafeta na 4 x 400 m ve složení Žďára, Bachan, Habarta, Zajíc, která porazila v tuhém boji dotírající štafetu z Opavy. Hradiští atleti se blýskli také druhými místy, které byly korunovány osobními rekordy. Věkem ještě dorostenka, Karolína Mitanová, získala hned dvě druhá místa v běhu na 200 m (24,78 s) a 400 m (56,95 s), ve kterých našla přemožitelku pouze v juniorské mistryni světa Barboře Malíkové. Hodnotného osoboního rekordu dosáhla Jana Polášková, která prohrála ve skoku do dálky o pouhých 5 cm a skokem dlouhým 581 cm si rovněž vylepšila své osobní maximum. Druhého místa dosáhla v hodu kladivem Karolína Klišíkové, která v této disciplíně už několik let zdárně sekunduje skvělé Blance Tomáškové. Nejlepší mužský bodující závodník Petr Žďára doběhl na druhých místech v bězích na 400 m (49,10 s – OR) i 800 m. Dalších devět osobních rekordů si vytvořili v hodu oštěpem Adéla Müllerová a ve své ligové premiéře Klára Halíková, v hodu dvoukilovým diskem Jakub Machálek, v běhu na 1 500 m Petra Čechová, na osmistovce nadějná běžkyně Terezka Fusková a na čtvrtce a půlce Petr Bachan. Nesmíme zapomenout ani na dva úspěšné žáky, Williama Hřiba a Petra Meindlschmidta, kteří se v silné konkurenci neztratili ve skoku do dálky.

Tímto bychom chtěli pozvat všechny atletické příznivce na 2. kolo I. ligy mužů a žen, které se uskuteční v sobotu 18. července na uherskohradišťském stadionu – určitě se bude na co dívat!

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *