Hodnocení družstva mužů – sezóna 2020

V roce 2020 v I. lize mužů díky Covidu-19 nikdo nepostupoval a také nikdo nesestupoval a proto jsme zvolili strategii moc nezatěžovat mládežníky na špičkové úrovni (Habarta, Zajíc, Kunt). Po dlouhé době jsme také zavrhli hostování zahraničních závodníků. Díky epidemii proběhla jen tři kola v Olomouci, Uh. Hradišti a Břeclavi. V lize bodovalo 11 závodníků Slovácké Slavie. Kvůli zranění nenastoupily dřívější opory týmu Majerčák a Běhávka a proto sedmé místo v nabité první lize odpovídalo realitě a nebýt hostujících závodníků z Kroměříže, tak by to s námi vypadalo velmi špatně.

Nejlepším sběratelem bodů byl se 60,5 body hostující borec z Kroměříže Petr Žďára (juniorský mistr ČR na 1 500 m), který nám velmi pomohl na středních tratích a také ve štafetách.

Na druhém místě skončil s 40,25 body ještě dorostenec Tom Habarta (dorostenecký mistr ČR na 2 000 m př.). Co kolo to vítězství ve své disciplíně a samozřejmě se účastnil štafet na 4 x 400 m.

Třetí v pořadí skončil nečekaně ale zaslouženě velký bojovník Petr Bachan s 32,25 body, který se na středních tratích pomalinku posouvá na čelní příčky mládežnických tabulek.

Na čtvrtém místě byl s 25,75 body výborný čtvrtkař Tomáš Zajíc, který se potýkal se zraněními. V sezóně 2021 už Tom nebude oblékat dres Slovácké Slavie, protože přestoupil i kvůli studiu do USK Praha. Přejeme mu hodně štěstí do dalších sportovních let a ať si svá osobní maxima v novém oddílu ještě výrazně vylepší.

Dvacet bodů nasbíral výborný už skoro domácí oštěpař Dominik Sokola, kterého nebylo možné v oštěpařském sektoru zastavit, až se to podařilo Covidu. Dominika skolil zápal plic, ale věřím, že v roce 2021 to bude ten starý dobrý „Viking“.

Šestý v pořadí s 14,25 body se umístil všestranný skokan Jakub Kunt (juniorský mistr ČR v trojskoku). Kuba se potýkal během sezóny se zraněními, startoval pouze na jednom kole. Věřím, že už všechny bolístky poléčil a bude zase patřit k pilířům našich prvoligových atletů.

Honza Anděl získal pro mužský tým devět bodů. Vzhledem k rodičovským povinnostem absolvoval pouze jedno kolo, ale slíbil, že se polepší.

Pěkných 8,5 bodu posbíral ještě žák Šimon Pekař, který je výborným skokanem a překážkářem. Jeho zářné chvíle jistě teprve přijdou.

Osm bodů vyházel v oštěpařském sektoru Marek Janás, který se zlepšil v dorostenecké kategorii oproti předchozímu roku o úctyhodných dvacet metrů. Doufám, že tak bude pokračovat i nadále.

Třemi body přispěl týmu diskař Kuba Machálek a 1,5 body zraněný Adam Běhávka.

Hradišťskou atletiku v roce 2020 táhli běžci na středních tratích, což nebývalo v posledních letech zvykem. Je moc dobře, že ve skupině trenéra Ivana Resslera vyrůstají takoví borci.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *