Praha – 3. kolo halové atletické ligy

Další úspěšné vystoupení Karolíny Mitanové a Tomáše Habarty. Tentokrát měli možnost startovat na 3. kole halové atletické ligy dospělých v Praze. Dorostenecká reprezentantka Karolína Mitanová se nejprve postavila na start v běhu na 400 m, kde obsadila 2. místo a časem 56,28 s si vylepšila své kariérní maximum. Po dvou hodinách zaklekla ještě do bloků na 200 m, kde se jí podařilo stlačit čas pod 25 s. na 24,94 s. a potvrdila, že v obou disciplínách patří ve své kategorii k nejrychlejším. Na samotný závěr celého programu byl zařazen běh na 3000 m i s naším juniorem Tomášem Habartou. Ten si tentokrát chtěl otestovat formu i na delší distanci. Výsledkem byl výborný čas 8:45,24 min., kterým si Ťopek vylepšil halový osobní rekord téměř o 25 sekund a položil tak dobrý základ do letní sezony, kde by měla být jeho dominantní disciplínou trať na 3000 m překážek. Svým výkonem 8:45,24 min.

Tomáš Habarta překonal oddílový juniorský rekord legendárního Miroslava Jurka  z roku 1953, který měl hodnotu 8:49,8 min. Velká gratulace.


S výkony obou atletů neskrýval po závodech spokojenost i jejich trenér Ivan Ressler.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *