Halové MČR dorostu a juniorů – Ostrava

V sobotním programu se jako první představil na trati 60 metrů překážek Šimon Pekař. Ten skvěle zvládl přechod ze žákovských překážek na ty dorostenecké a hned v rozběhu si utvořil osobní rekord 8,45 s, který potom ještě ve finále zlepšil na 8,33 s, což mu vyneslo výborné 5. místo.

Na nejkratší sprinterské trati 60 m do bloků zaklekla při svém prvním startu na halovém MČR Markéta Juráková. I ta udělala trenérovi radost, když si zaběhla osobák 8,21 s. Jen díky zaspání na startu (reakční doba 0,347 s.) přišla o účast ve finále, ke které jí chyběly 0,03 s. Při průměrné reakci mohla osobní rekord stlačit daleko výrazněji.

K rozběhu na 800 m juniorů nastoupil Petr Bachan, kterému závod nesedl a průměrný čas 2:02,56 min. tentokrát na postup do finále nestačil. Náladu si ale Petr zlepšil hned po hodině, kdy si v rozběhu na 400 m posunul hranici osobního halového rekordu na 51,81 s. Z rozběhů na 400 m dorostenek hladce z prvního místa postoupila Karolína Mitanová do nedělního finále. Nedělní program zahajovala dálka dorostenců, ve které startoval také Šimon Pekař. Ten vybojoval postup do finále, kde se slušným výkonem 625 cm umístil na 7. místě. Do finálového závodu na 1500 m juniorů nastupoval Tomáš Habarta s nejrychlejším časem a s rolí favorita se vypořádal na jedničku. V den svých jmenin si naložil pěkný dárek v podobě titulu Mistra ČR. V dramatickém finiši odolal náporu hodonínského Matěje Hřebačky a zvítězil v čase 3:57,52 min.

Druhou zlatou medaili a halový titul přidala Kája Mitanová, která po skvěle takticky zvládnutém běhu jasně ovládla finálový běh na 400 m dorostenek a zvítězila ve vyrovnaném osobní rekordu 56,18 s. Po zisku mistrovské titulu na dráze nenašla přemožitelku ani v ostravské hale. Po závodech trenér Ivan Ressler neskrýval spokojenost a naordinoval všem zasloužený týden odpočinku, před zahájením přípravy na hlavní část atletické sezony na dráze.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je P. K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *