Atletky bojovaly o první místo v I. lize

Atletky a atleti Slovácké Slavie se po koronavirové přestávce představili v prvním kole I. ligy v Olomouci a předvedli výkony na vysoké úrovni. Ženy skončily na neuvěřitelném druhém místě a nestačily pouze na Opavu. Silné oddíly jako Olomouc, Brno a Zlín zůstaly za nimi.

Nejlepší bodující atletkou byla vrhačka Blanka Tomášková, která zvítězila v hodu kladivem (53,44 m) a diskem (43,98 m). V kouli nejen vyhrála, ale výkonem 14,73 m zároveň splnila limit na ME do 22 let, které bude hostit estonský Tallin. Blahopřejeme!

V hodu oštěpem brala zlato dorostenka Adéla Müllerová v absolutním oddílovém rekordu 43,39 m.

Ve skoku dalekém porazila všechny soupeřky Jana Polášková výkonem 572 cm a v trojskoku přidala za výkon 11,79 m druhé místo.

Na trati 1 500 m nám zajistila prvenství hostující slovenská atletka Žofia Naňová (4:38,18 min.), která ještě doběhla druhá na osmistovce a pomohla družstvu dvaceti body.

Karolína Mitanová skončila na poloviční trati druhá v krásném čase 55,65 s a byla finišmenkou třetí nejrychlejší štafety na 4 x 100 m ve složení Polášková, Prášilová, Juráková, Mitanová.

V kladivářském sektoru získaly ženy úžasných 46 bodů a to díky návratu zkušených vrhaček Venduly Lapčíkové (dříve Kolářové) a Martiny Hudákové (dříve Klukové). Výborně je doplnily mladé vrhačky Klišíková, Stašková a Nagyová.

Vyzdvihnout musíme také skvělé výkony věkem ještě žákyň Markéty Prášilové a Terezy Fuskové. Markéta skončila v nejkratším sprintu na pátém místě v osobním rekordu 12,44 s a Terezka si vytvořila osobák na patnáctistovce (4:51,01 s) a mezi ženami doběhla šestá.

Muži skončili na šestém místě. Po odchodu bývalých opor ze studijních důvodů (Majerčák, Zajíc, Romanchenko) a zranění nejlepšího bodovače Petra Žďáry, bylo mužské družstvo značně oslabené. Díky několika výborným výkonům bylo šesté místo nad očekávání.

Nejplatnějším členem družstva byl Jakub Kunt, který zvítězil ve skoku dalekém (703 cm) a trojskoku (14,70 m).

V běhu na 100 m s přehledem vyhrál v novém osobním rekordu 10,88 s Adam Běhávka a to ho ještě táhlo stehno a po sprinterském finále raději z dalších bojů odstoupil.

Patnáctistovku stylem start – cíl ovládl Tomáš Habarta, který si, jako řada dalších atletů, vylepšil osobák na 3:54,55 min.

Na druhém místě skončil po zranění kolene hostující oštěpař Ondrej Bartoň za slušných 69,10 m.

Druhé kolo I. ligy mužů a žen proběhne 3. července na domácím stadionu a chceme tímto pozvat všechny naše příznivce na skvělou atletickou podívanou a hlavně na boj našich žen o první místo v soutěži.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *