2. kolo I. ligy mužů a žen aneb všude dobře, doma nejlíp

Za ideálního atletického počasí se první prázdninový víkend konalo druhé kolo I. ligy mužů a žen v Uherském Hradišti. Domácí stadion pořadatelé pečlivě připravili a závodníci Slovácké ho ozdobili hned několika individuálními vítězstvími.

Běhy (Resslerovi)

Adam Běhávka je už podle jména předurčený k tomu, aby běhal. A 100 m běžel opravdu rychle. Cílovou pásku prolétl na druhém místě, ale stále ho limitují svalové obtíže, takže do dalších bojů už se nezapojil a pomáhal jako rozhodčí. Hned za Adamem finišovala naše nová posila ze Slovenska Tomáš Košík a připsal si ještě třetí místo za dvoustovku, takže mužům zajistil hromadu bodů.

Do sprinterského finále žen se probojovala Markéta Prášilová a časem 12,45 s si zajistila výborné páté místo. Ve finále B nedala soupeřům šanci Markéta Juráková, která letos zažívá opravdu vydařenou sezónu. Jeden bodík získala na nejkratším sprintu ještě naše nejmladší sprinterka Adéla Fusková.

Sedm bodů nasbírala za běh na 200 m Karolína Mitanová a ve své parádní disciplíně – běhu na 400 m skončila druhá za favorizovanou Malíkovou. Karolína se na této trati představí na ME do 20 let v Tallinnu hned dvakrát. Zaběhne si štafetu na 4 x 400 m a nominovala se i v individuální disciplíně na 400 m! Trenér Ivan Ressler tak bude mít na tomto šampionátu dva svěřence (Tomáš Habarta na 3 000 m př.), což je skvělý úspěch. Škoda jen, že si závody na místě neužije, protože se do omezeného počtu členů české výpravy nevešel.

Domácí prostředí v sobotu svědčilo Petru Bachanovi. Na co sáhl, to mu vyšlo. Peťa si vylepšil osobní rekord v běhu na 400 m (50,63 s) a na dvojnásobné trati zaběhl 1:55,90 min. Navíc ještě pomohl štafetě na 4 x 100 m (Hanáček, Mezulianik, Pekař, Bachan) k šestému a štafetě na 4 x 400 m (Bachan, Habarta, Mezulianik, Hanáček) ke druhému místu.

Zkušenosti s druhou nejvyšší ženskou soutěží sbírala v Hradišti Klára Kolajová, kterou jsme mohli vidět ve třetím běhu na 400 m.

Nejdelší běžeckou trať na 5 000 m suverénně ovládl Tomáš Habarta v čase 10:14,71 min. Na pátém místě mu zdárně sekundoval hostující Pavel Šedík. Tento maratonský běžec se netradičně objevil i na patnáctistovce. I díky povzbuzování hlasatele se vybičoval k pěknému osmému místu.

Na stejné trati přidala bodík ženám běžkyně Petra Čechová.

O mužských štafetách už jsem se zmínila. Zvlášť ale musím pochválit Filipa Hanáčka, který hodně odvážně rozběh svůj úsek štafety na 4 x 400 m a tuhl až na posledních padesáti metrech. I on má velkou zásluhu na jejím úspěchu.

Ženy složily pouze jednu krátkou štafetu, ale o to kvalitnější byla. Kvartet Juráková, Mitanová, Polášková a Prášilová vybojoval třetí místo a osm bodů pro tým.

Skoky (Brázdil)

Bodovým ziskem mezi muži opět vyčníval Jakub Kunt. Ve skoku dalekém si hned úvodním pokusem měřícím 723 cm zajistil vítězství, zato v trojskoku to byl přehled promarněných šancí. Skvělou formu Kuba předvedl ve skoku do výšky, kde pokořil hranici dvou metrů a s 203 cm si vyskákal druhé místo.

V trojskoku urval jeden bod aspoň William Hřib.

Na jediný pokus fouklo v dálkařském sektoru Petru Meindlschmidovi do zad a naměřených 680 cm stačilo na čtvrté místo.

Zato Jana Polášková si snad objednala vítr. S podporou + 2, 0 m/s dolétla do vzdálenosti 589 cm v novém OR a přidala ještě třetí místo v trojskoku.

Natálie Novotná proklouzla do výškařského finále, kde překonala laťku ve výši 157 cm.

Vrhy (Horák, Sklenář)

Našemu nejlepšímu diskaři Jakubu Machálkovi to doma moc nešlo. Byl hodně nervózní a nedostal se do finálové osmičky, když jeho nejslibnější pokus skončil v ochranné síti.

Po delší odmlce se v červenobílém dresu představil Patrik Šimeček a v hodu kladivem z toho hned byl postup do finále a čtyři body.

Šestice svěřenkyň vrhačského trenéra Jana Horáka opět excelovala. Blanka Tomášková získala jako nejužitečnější žena 31 bodů za vítězství v hodu diskem (45,14 m) a vrhu koulí (14,12 m) a přidala ještě druhé místo v hodu kladivem (50,64 m).

Tam našla přemožitelku jen v Martině Hudákové, která se blýskla hodem dlouhým 52,66 m a bodovala i v diskařském sektoru.

Vendula Lapčíková se odstěhovala do Čech, ale na Hradiště nezanevřela a stále za nás závodí. Jsme rádi, protože Venda vybojovala ve druhém kole jedno čtvrté (kladivo) a jedno páté místo (disk).

V hodu diskem se do finále vešla Viktorie Stašková, když předvedla dlouhý pokus 32,26 m. Čtyřkilové kladivo roztočila tak, že dolétlo téměř až k 45 metrům, a to stačilo na páté místo v soutěži. Své úspěšné tažení Viki završila osmým místem ve vrhu koulí.

V kvalitně obsazené diskařské soutěži se Karolína Klišíková jen těsně nevešla mezi bodující, ale spravila si chuť v kladivářské kleci, kde vybojovala skvělé třetí místo.

Úspěchy našich vrhaček završila Natálie Nagyová osmým bodovaným místem v kladivu. Atletky Slovácké Slavie zde obsadily 1., 2., 3., 4., 5., a 8. místo!

Hody (Sklenář)

Hod oštěpem pro nás vyhrál čerstvý mistr Slovenska Ondrej Bartoň následovaný Dominikem Sokolou. Ani zraněný kotník mu nezabránil nastoupit hned ve třech vrhačských disciplínách.

Marek Janás tyto zkušené borce doplnil šestým místem.

Oštěpařky navázaly na mužské úspěchy vítězstvím Adély Müllerové výkonem 43,86 m a nezklamala ani třetí Barbora Mokrá. Timea Zlatníková brala poslední bodované místo, takže ženy získaly pro družstvo celkem 20 bodů.

Oštěpařský sektor si poprvé na I. lize vyzkoušela žákyně Veronika Machálková.

Podtrženo sečteno

Celkové čtvrté místo mužů a třetí žen (bez započítání chůze) je velmi slušný výsledek vzhledem k neúčasti a zdravotním omezením některých závodníků. Muži získali 130 a ženy 169 bodů a obě družstva si zajistila účast v I. lize i pro následující atletický rok.

Třetí a zároveň i poslední letošní kolo se uskuteční 21. srpna v Břeclavi, kde budeme opět bojovat o umístění na předních příčkách tabulky.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *