První liga zachráněna

Muži

Ve třetím kole I. ligy mužů a žen v Břeclavi se rozhodovalo o udržení mužského družstva v druhé nejvyšší republikové soutěži. Muži Slovácké Slavie nakonec se štěstím prvoligovou příslušnost zachránili. Nakonec z toho bylo sedmé místo o jediný bod za domácí Břeclaví a celkově muži obsadili v I. lize skupiny C šesté místo a vyhnuli se tak účasti v baráži o udržení.

Mužskému družstvu chyběly na břeclavském oválu dvě velké opory. Skokan Jakub Kunt se zraněným svalem raději závěrečné ligové kolo vynechal, aby se mohl zúčastnit Mistrovství ČR do 22 let. Vynikající štrekař Tomáš Habarta plnil reprezentační povinnosti na MS juniorů v Nairobi, kde se dostal do finále běhu na 3 000 m př. a vybojoval skvělé 10. místo.

Medailová umístění

Jediného vítězství mezi muži dosáhl Adam Běhávka v běhu na 100 m a k němu přidal ještě druhou příčku na dvoustovce v osobním rekordu 22,39 s. Adam běžel všechny trati fantasticky a štafetu na 4 x 100 m vytáhl na posledním úseku mohutným finišem až na druhou příčku. Závodníci v ostatních drahách jako by vedle něj stáli. Adam má skvělou formu, uvidíme, co předvede na víkendovém mistrovství.

Jako velmi dobrá akvizice se zdá být naše slovenská posila Dávid Labo. Na 400 m překážek doběhl na druhém místě, běžel také ve stříbrné krátké štafetě a body posbíral i ve finále stovky.

Sympatický slovenský oštěpař Ondrej Bartoň bral ve své disciplíně druhé místo. Rozhodčí mu sice posunuli značku a ubrali na výkonu, ale na vítězství by to tentokrát stejně nestačilo.

Univerzální běžec Pavel Šedík se tentokrát představil na trati 3 000 m. Heroickým výkonem dosáhl třetího místa a posunul si osobní rekord na 9:01,83 min. Bodoval i na doplňkové patnáctistovce.

Vedoucí družstva mužů Robert Sklenář se snažil oslovit i bývalé závodníky a do hodu kladivem přihlásil Patrika Šimečka. Je škoda, že Paťa nezávodí, protože na lize skončil bez tréninku třetí.

Další bodovaná umístění

4 x 100 m – 9 bodů Žďára, Labo, Pekař, Běhávka; 400 m – 7 bodů Žďára; 4 x 400 m – 7 bodů Mezulianik, Žďára, Labo, Bachan; 800 m – 6 bodů Žďára; oštěp – 5 bodů Sokola, 4 body Anděl; disk – 5 bodů Machálek (OR), 3 body Sokola, kladivo – 5 bodů Sokola; trojskok – 3 body Hřib; výška – 1 bod Hřib; koule – 1 bod Bartoň (OR); dálka – OR Šípek.

Ženy

Ženské družstvo starosti se záchranou nemělo, takže holky mohly závodit relativně v klidu. Na třetím kole skončily třetí se 161 body a celkově v soutěži obsadily rovněž třetí příčku za vítěznou Olomoucí následovanou Opavou.

Také tomuto družstvu chyběla jedna z nejlepších závodnic Karolína Mitanová, která stejně jako Tomáš odjela do Nairobi, kde pomohla štafetě na 4 x 400 m k pátému místu! Oběma úspěšným závodníkům i pyšnému trenérovi Ivanu Resslerovi moc blahopřejeme!

Medailová umístění

Blanka Tomášková opět suverénně vyhrála všechno, čeho se zúčastnila (kladivo, koule, disk) a vrh koulí navíc ozdobila osobním rekordem 14,86 m. Bez Bláži by naše družstvo bylo poloviční. Její výkony jsou zároveň velkou motivací ke zlepšování ostatních našich vrhaček. V nejsilnější ženské disciplíně – hodu kladivem – se pět atletek Slovácké seřadilo na 1. – 5. místě. Kdyby přijela i Natka Nagyová, určitě by byla šestá. 😊

Za 44 metrů poslala oštěp Adéla Müllerová a i přes nepříjemné problémy s palcem si pohlídala vítězství. Do soboty se dá Áďa určitě do kupy a na MČR zabojuje tak, jak ji známe.

Na břeclavském oválu nezklamala Žofia Naňová, která za nás už nějakou tu sezónu závodí a poslední dva roky je to jistota bodového přísunu. Na osmistovce doběhla třetí a zbyly jí síly i na 1 500 m, kde si ještě o jednu příčku polepšila a přinesla týmu 17 cenných bodů.

Čerstvá maminka Martina Hudáková se zařadila v hodu kladivem na skvělé druhé místo hned za Blanku, v disku a kouli se jí už tak nedařilo.

Na třetím místě kladivářky doplnila Vendula Lapčíková, která se neztratila ani v koulařském kruhu, kde se protlačila do osmičlenného finále.

Barboře Mokré trvala cesta do Břeclavi sedm hodin, ale přesto přijela a v hodu oštěpem si díky povzbuzování hradišťského týmu zajistila hodem za 40 metrů třetí místo.

Naše nejlepší týmová tyčkařka Natálie Novotná pro družstvo vyskákala osm bodů za dělené druhé místo a předvedla se tradičně i ve skoku do výšky, kde byla ve finále sedmá.

Další bodovaná umístění

Kladivo – 7 bodů Stašková (OR), 6 bodů Klišíková; 100 m př. – 7 bodů Polášková; 1 500 m – 7 bodů Fusková T. (OR); 100 m – 6 bodů Prášilová, 5 bodů Juráková; dálka – 6 bodů Polášková; 4 x 100 m – 6 bodů Fusková A., Prášilová, Fusková T., Juráková; tyč – 4 body Škrabalová; oštěp – 3 body Zlatníková (OR); 200 m – 2 body Juráková; disk – 1 bod Klišíková.

Shrnutí

Je skvělé, že budou obě družstva Slovácké Slavie v roce 2022 opět moct závodit společně v kvalitně obsazené I. lize. Když muži i ženy posílí některé disciplíny, mohlo by to být příští sezónu ještě veselejší. Muži by se nemuseli strachovat o sestup a ženy by se mohly pokusit z druhého místa postoupit do baráže o extraligu a zajistit si další pěkné závody.

Dva roky po sobě jsme měli redukovaný počet kol ze čtyř na tři, snad bude příští rok už standardní a pro atlety Slovácké ještě úspěšnější než ten letošní.

Všem závodníkům, kteří se do ligové soutěže zapojili, děkujeme. Těm, kteří si vylepšili osobní rekordy blahopřejeme a účastníkům nadcházejícího víkendového MČR do 22 let v Plzni přejeme zdraví a hodně úspěchů.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *