PLZEŇ – MČR do 22 let

Mistrovský titul si v trojskoku v neskutečně napínavém závodě vybojoval svěřenec Jirky Brázdila Jakub Kunt. Nejprve se v soutěži po dvou přešlapech zachraňoval 3. pokusem, kterým si ale hned vytvořil venkovní osobní maximum (15.08m) a dostal se do vedení. To mu vydrželo až do předposledního skoku celé soutěže, kdy Pavel Halátek předvedl osobní maximum 15.17 m. Kuba se ale tímto výkonem nechal zdravě vyhecovat a posledním skokem soutěže se zlepšil až na 15.46 m a mohl se radovat ze své první “dospělé” mistrovské medaile🥇.

Mezi tím na oválu bojovali sprinteři ze skupiny Ivana Resslera v rozbězích na 100 m. Kája Mitanová zvládla svůj rozběh v čase 12.10 s a postoupila přímo do finále. Tam odpoledne obsadila parádní 5. místo v čase 12.15 s. Adam Běhávka si už v rozběhu vylepšil osobák na 10.83 s a postoupil také do finále. Tam v čase 10.94 s obsadil konečnou 6. příčku, když jej asi může mrzet ne úpně povedený start.

V diskařském sektoru se představili dva naši reprezentanti. Blanka Tomášková obsadila výkonem 42.94 m 6. místo. Mezi muži zabojoval ve svém prvním velkém finále Kuba Machálek. Nakonec obsadil 11. příčku v osobním rekordu 39.07 m. V dálce žen se představila Jana Polášková a výkonem 552 cm brala také 11. místo. O druhou medailovou radost se postaral Tom “Ťopek” Habarta na 3000 m překážek. Krátce po začátku závodu bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi ním a vítkovickým Martinem Kováčechem. V posledním kole o svém triumfu rozhodl Kováčech a Tom bral v čase 9:01.89 min. stříbrnou medaili.

Hned v nedělním dopoledni se zrodila další medaile, a to bronzová🥉zásluhou svěřenkyně Jana Horáka, Blanky Tomáškové. Ta si ji vyházela svým kladivem výkonem 55.88 m. A protože je Blanka vrhačská vícebojařka, tak se ještě před polednem přesunula do koulařského sektoru. Také tady Blanka vyválčila bronzovou🥉medaili za výkon 13.85 m.

Jana Polášková měla na programu trojskok, kde si vylepšila osobák na 12.10 m a obsadila krásné 6. místo.

Kája Mitanová si na 200 m nejprve připsala v čase 24.94 s postup do finále a v něm si odpoledne po tuhém boji na šachovnici vybojovala 🥉medaili za čas 24.76 s.

Svěřenkyně Roberta Sklenáře, Adéla Müllerová bojovala do posledního pokusu o medaili. Nakonec v parádním osobáku 46.98 m bere 4. místo.

Jako poslední se do dění na plzeňském atletickém stadionu zapojil Kuba Kunt v dálce. Kuba dal 708 cm a na 5. místě jej od medaile dělilo 11 cm.

Atleti Slovácké Slavie zaslouží velkou gratulaci k předvedeným výkonům a trenéři ještě větší poděkování za péči, kterou svým svěřencům věnují, aby takových výkonů mohli dosahovat. Za vše hovoří to, že co do počtu získaných medailí Slovácká Slavia patřila mezi 7 nejlepších oddílů. V medailovém pořadí skončila 12.