Žáci přivezli z MČR žactva čtyři medaile

Na Mistrovství České republiky žákovských kategorií, které se konalo 18. – 19. září 2021 v Mladé Boleslavi, vyslala Slovácká pět žákyň a tři žáky. Tato malá výprava přivezla z města Škodovek neuvěřitelné čtyři medaile!

Mistrovství se zúčastnilo 134 atletických klubů z celé republiky a náš oddíl se zařadil v počtu získaných medailí na druhé místo se třemi zlatými a jednou bronzovou medailí za vítěznou AK ŠKODU Plzeň.

Předseda Pavel Kunt zajistil výpravě ze srdce Moravy ubytování v hotelu BESTAR a asi věděl proč.

PETR MEINDLSCHMID

Největší hvězdou týmu se stal Peťa Meindlschmid, který měl se dvěma zlaty lví podíl na našem celkovém umístění. První vítěznou disciplínou pro něj byl skok do výšky. Petr se postupně prokousával startovním polem svým svérázným skokanským stylem až ke 187 cm, kde vypadl z bojů o prvenství jeho poslední soupeř. Peťa si logicky nechal na stojany nastavit 191 cm, což by byl o jeden centimetr zlepšený osobní rekord. Tuto výšku úspěšně zdolal. Vytvořil tak nejen osobní, ale i oddílový rekord a mohl slavit první velký triumf.

V neděli za stejně sychravého podzimního počasí se Petr jako výrazný favorit představil v dálkařském sektoru, kde vedl tabulky o 70 cm. Roli nejlepšího dálkaře potvrdil hned úvodním pokusem 685 cm. V protivětru -0,9 m/s nakonec vyhrál o 47 cm před Hanzelkou z Kopřivnice. Sedmi metrů se diváci na stadioně Jana Železného nedočkali, zlatý skok měřil 688 cm. Bylo to nádherné představení a Jirka Brázdil byl určitě nejspokojenějším trenérem mistrovství.

ŠTĚPÁN ŠÍPEK

Nejvýše nasazeným oštěpařem byl Štěpán Šípek, který v Boleslavi prodloužil svou letošní neporazitelnost. Soutěž se zpozdila, což bylo v chladném počasí nepříjemné a navíc se kryla s běhy na 150 metrů, takže si Štěpán v rozhazovacích pokusech nemohl vyzkoušet celý náběh. Tohoto borce ale hned tak něco nerozhodí – ani počasí, ani zábrana v rozběžišti, ani blížící se závodnice štafetového rozběhu. Celý závod byl v jeho režii a i když mu pokusy někdy úplně technicky nevyšly, předvedl se opět v nejlepším světle a 64,18 m znamenalo nejen osobní a oddílový rekord, ale také rekord moravský. Trenér Robert Sklenář může být na Štěpána právem hrdý.

TEREZA FUSKOVÁ

Poslední medaili přidala do sbírky Terezka Fusková v běhu na 1 500 m. Terka měla velmi silné soupeřky, které si to podle očekávání rozdaly o první dvě místa. Boj o bronz byl ale otevřený. Terezka byla před závodem dost nervózní, ale pak se postavila na start a po výstřelu se hned směle drala dopředu. Favoritky držely rychlé tempo, ale Terka se snažila je stíhat a po celý závod běžela na třetím místě. Vydržela a svou pozici uhájila až do cíle. Stálo ji to hodně sil hlavně na protilehlé rovince, kde foukal protivítr. Ale radost z bronzové medaile a vylepšeného osobáku na 4:47,31 min. to všechno smazala. Terce se vrátila barva do obličeje a trenér Ivoš Ressler rozdával úsměvy na všechny strany.

MARKÉTA PRÁŠILOVÁ

Makča si v Bolesvali zaběhla 60 a 150 metrů a obě štafety. Z individuálních běhů pro ni dopadl lépe ten delší. Na stopadesátce skončila devátá v čase 19,07 s. První nepostupové místo ji samozřejmě mrzelo, ale bylo to přece jen mistrovství, kde je vždy velká konkurence. Na nejkratším sprintu stlačila čas těsně pod osm sekund (7,99 s) a to stačilo na celkové 13. místo. Markéta měla náročnou sezónu s velkým počtem startů a logicky se na ní podepsala únava. Ale vůbec nemusí být zklamaná, protože její výkony byly moc pěkné.

KLÁRA ŠKRABALOVÁ

Jen jedno místo chybělo Klárce k postupu do užšího finále ve skoku o tyči. Zdolaných 2,75 metru stačilo na devátou pozici. Trenér Brázdil s ní před prázdninami trénoval stabilně na 3,10 m, ale Klára má ve skákání zatím velké výkyvy. Škoda, že jí forma nevyšla na mistrovství, se třemi metry by bojovala o medaili.

ONDŘEJ MEZULIANIK

Vždy nabitý energií Ondřej Mezulianik se nominoval na MČR do běhu na 300 m. Poctivě rozcvičený a nabuzený Ondra se na závod těšil a trenérovi Resslerovi sliboval, že postoupí do finále. Úkol zněl jasně – od startu to pořádně napálit, protože konkurence je velká. Ondra se ale ze začátku trochu šetřil, a proto mu finále uteklo. Čas 38,40 s znamenal 11. místo. Tento běžec je ale žákem teprve první rok, takže jeho představení berme jako sbírání zkušeností a příště to bude určitě finále.

KLÁRA KOLAJOVÁ

Osobní rekord si ve středních Čechách vylepšila i běžkyně Klárka Kolajová. Odvážně rozběhla třístovku a tempo si držela až na cílovou čáru. Pro Kláru to byl sváteční den, zapletené copy ozdobila stužkami a její zářivě rudou rtěnku bylo vidět už z dálky. My fanoušci jsme čekali, kdy Klárce dojde, ale v konci skoro nevytuhla a ve svém rozběhu protnula cíl na krásném třetím místě. Výsledný čas 43,27 s znamenal OR a 13. místo.

ADÉLA FUSKOVÁ a spol.

Áďa Fusková absolvovala v Mladé Boleslavi štafetové běhy na 4 x 60 a 4 x 300 m. Obě štafety byly nakonec stejně úspěšné. Trenér stanovil cíl do desátého místa, a to se holkám povedlo splnit, protože byly dvakrát sedmé.

Štafeta na 4 x 60 m ve složení Škrabalová, Fusková T., Fusková A., Prášilová dosáhla času 30,53 s. Žákyně běžely na hranici OR a předávky se jim povedly, takže je musíme za jejich bojovný výkon pochválit.

V delší štafetě na 4 x 300 m nahradila jedna Klára druhou (Kolajová Škrabalovou), od druhé předávky bylo složení stejné jako na šedesátkové. Klárka Kolajová první úsek skvěle rozběhla, drobnou ztrátu dohnala tryskomyš Terka Fusková a její sestra s Makynou udržely první pozici a druhý rozběh vyhrály. Holkám čas 2:52,87 min. vynesl sedmé místo a osobní rekord v této disciplíně. Je to úspěch, protože štafet bylo opravdu hodně (čtyři rozběhy).

Mistrovství bylo nad očekávání úspěšné. Blížící se závěr sezóny přinesl závodníkům i trenérům velkou radost. A rodičům, kteří přijeli podpořit své ratolesti určitě taky. Fandilo se hodně, jak už jsme u Hradišťáků zvyklí. Rodiče dokonce nechali vyrobit i závěsný plakát a malou vlajku. Celá výprava hnala závodníky za lepšími výsledky a opět se to povedlo.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *