Mistryně

Datum 26. září 2021 se zapíše do historie. Právě tohoto dne na MČR družstev dorostenců a dorostenek v Kolíně získalo družstvo dorostenek Slovácké Slavie titul mistryní České republiky!

Družstvo Hradišťaček bylo doplněno posilami ze Zlína, Otrokovic, Valmezu a Holešova. Tento model jsme vyzkoušeli už v loňském roce a osvědčil se. Pravidla navíc umožňují mít v soutěži dvě závodnice z ciziny, takže jsme toho opět využili a zapojili do závodů i jednu osvědčenou slovenskou závodnici. Letos poprvé jsme navázali spolupráci také se slovenským klubem z nedaleké Jablonice, což se ukázalo jako velmi dobrý tah. Všechny hostující české i slovenské dorostenky byly výborné a velmi týmu pomohly k zisku vytouženého zlata.

Nebudu vyjmenovávat jednotlivě všechny závodnice, protože v neděli šlo hlavně o týmový výkon, kde každý bod rozhoduje. O tom se ostatně děvčata přesvědčila minulou sezónu, kdy jim titul unikl o jeden jediný bod. O to byly letos všechny hladovější a bojovaly do roztrhání těla.

Trenéři s vedoucím družstva Honzou Horákem v čele výborně poskládali obsazení jednotlivých disciplín tak, abychom měli v každé zastoupení. Holky měly v neděli svůj den a na co sáhly, to jim vyšlo. Také počasí bylo nad očekávání slunečné a teplé a letních 26 °C přálo skvělým výkonům. Už od úvodních disciplín (chůze, tyč, oštěp) se dařilo sbírat body a trenéři začali větřit medaili. Většina závodnic měla za sebou náročnou sezónu a některé si v průběhu dne stěžovaly, že jim dochází síly. Pro družstvo ale ze sebe vymáčkly to nejlepší a mohli jsme tak vidět jejich sezónní maxima a řadu osobních rekordů. Namátkou zmíním třeba osobák nejlepší bodující Vikči Staškové v disku a kouli. Áďa Müllerová hodila posledním hodem 500 g oštěpem v kariéře za 50 metrů a OR měla i v kouli, Kája Mitanová v náročném běžeckém programu na 300 m překážek, srdcařka Timča Zlatníková v oštěpu, chodkyně Anežka Braunerová a Andrea Hnátková a další.

Holky, které zrovna nezávodily, trenéři, rodiče a další příznivci atletiky fandili Slovácké Slavii v hloučcích u každé disciplíny, trenéři usilovně radili a všichni pobíhali po stadionu od sektoru k sektoru, protože opravdu bylo na co se dívat. Během závodů si holky vypracovaly obrovský náskok a dávno před závěrečnými štafetami už bylo jasné, že nás nemůže nikdo porazit. Přesto všechny atletky bojovaly naplno až do konce, a tak to má být, protože si pak mohly zaslouženě vychutnat svůj triumf.

Slovácká zvítězila s 257 body před pražským oddílem SK Jeseniova a třetí Atletikou Poruba. Jak správně podotkl při vyhlašování výsledků komentátor mistrovství, vyhrály dorostenky Slovácké Slavie „o parník“, konkrétně o neuvěřitelných 95 bodů. Atletky si na krk pověsily zlaté medaile, oblékly mistrovská trička a nastalo dlouhé focení – družstvo stokrát jinak, vrhačky, skokanky, běžkyně, s trenéry, s rodiči, s maskotem a s družstvem Otrokovic, které získalo mezi dorostenci po napínavém souboji bronz. Po posledním záblesku fotoaparátu už se holky chopily svého vedoucího Honzy Horáka a od stupňů vítězů ho donesly s pomocí trenérů do vodního příkopu. Po úmorném vedru a psychickém vypětí z něj konečně všechno spadlo a koupel si náramně užil.

Slogan „my vám tu medaili přivezeme“, který zněl v průběhu celého dne z úst nadšených rodičů, se naplnil. Oslavy byly vzhledem k místu konání závodů skromné, ale určitě ještě proběhnou na domácím stadionu, protože naše mistryně si to za svůj heroický výkon zaslouží. Blahopřejeme!

Fotografie tentokrát připojím jen poskromnu. Syn pana Horáka Ondra je totiž profesionální fotograf a byl tak hodný, že za námi do Kolína přicestoval. Fotky musí samozřejmě ještě zpracovat, takže si chvilku počkáme, ale určitě to bude stát za to.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *