Atleti Slovácké dobyli Ostravu

Mistři

Hned dva tituly mistra ČR vybojoval běžec Tomáš Habarta. Chtěl na mistrácích běžet 1 500 m, ale trenér Ivoš Ressler měl v plánu 3 000 m. Tušíte správně, nakonec absolvoval obě disciplíny a obě suverénně vyhrál.

Běh na tři kilometry uzavíral sobotní závodní den, ale čekání se určitě vyplatilo. Tomáš se dle instrukcí trenéra držel v popředí startovního pole a kontroloval si pozici. Když se mu tempo zdálo moc pomalé zabral a mohutným finišem si doběhl pro první zlato.

V neděli Ťopek vyrazil na patnáctistovku a vůbec na něm nebylo znát, že už má v nohách jeden náročný závod. Nejspíš mu pomohla speciální muffinová regenerace, jak jsme se dozvěděli ze závěrečného rozhovoru. I když to byla jiná trať v jiný den, oba závody mi přišly jako přes kopírák. Tom běžel od začátku výborně, vyhnul se všem strkanicím, pak za to vzal a proletěl cílem opět jako první. Dva starty, dva mistrovské tituly. Nezbývá než smeknout.

Obrovskou radost udělala trenérovi Terka Fusková. Ihned po výstřelu se zařadila na druhé místo běhu na 800 m a svým typickým lehkým (ale zatraceně svižným) krokem si hlídala svou pozici. V závěru se neúspěšně pokusila dostat před soupeřku. Nepovedený atak ji ale neodradil, zařadila vyšší stupeň a prolétla cílem na prvním místě v neuvěřitelném čase 2:13,55 min. a postarala se nám o další krásný zážitek.

Svěřenec Jirky Brázdila Petr Meindlschmid se v Ostravě představil pouze ve skoku do dálky a představení to bylo nadmíru úspěšné. Peťa v průběhu celé soutěže útočil na sedmimetrovou hranici. Pátý pokus přešlápl, ale v poslední sérii předvedl, jaký je závodník a 711 cm mu vyneslo vítězství o jeden jediný centimetr. V napínavé soutěži se nakonec všichni medailisté dostali za sedm metrů, ale Peťa to zvládl nejlíp a mohl slavit svůj triumf. Škoda, že se kvůli fotbalovému utkání nemohl zúčastnit nedělního skoku do výšky, možná by to cinklo podruhé.

Vícemistři

Stříbrnou medaili si na krk pověsila Karolína Mitanová z trati 400 m. Kája postoupila z rozběhu se štěstím díky dosaženému času. Ve finále si běh více pohlídala a nenechala se zavřít u mantinelu. Obě kola běžela na doraz a jen díky pomalejšímu seběhu skončila druhá za vítěznou Cagašovou. Po závodě byla Karolína zklamaná, ale vůbec nebyl důvod. Dosažený čas navíc znamenal nejen medaili, ale i vylepšený osobní rekord na 55,98 s.

Finálová umístění

Nepopulární čtvrté místo obsadil hned dvakrát Šimon Pekař. Rozběh na 60 m vyhrál, ale ve finále na medaili nedosáhl stejně jako ve skoku do dálky. Tam mu aspoň udělal radost nový osobní rekord.

Další bramborovou pozici obsadil Petr Bachan na osmistovce. Probojoval se také do finále 1 500 m, kde si posunul osobní rekord na 4:07,69 min. Dvě finálová umístění na MČR jsou úspěchem, škoda jen té medaile, byla blízko.

Do nejlepší osmičky se podívala ve vrhu 3 kg koulí Viktorie Stašková. 13, 16 m stačilo Vikině na páté místo, víc ze sebe nevymáčkla.

V trojskoku a dálce se po nemoci představila Jana Polášková. Ve skoku do dálky se jí tolik nedařilo a skončila šestá, v trojskoku už vypadala více akční. V silné konkurenci z toho nakonec bylo páté místo za výkon 12,05 m.

Číslo šest si oblíbil Filip Hanáček. Získal šesté místo v dálkařském sektoru, kde dolétl na značku 666 cm.

Šestá dorazila do cíle i štafeta dorostenek na 4 x 200 m ve složení Kolajová, Fusková T., Fusková A., Prášilová.

Mistrovství v číslech

Atleti a atletky Slovácké Slávie získali celkem pět medailí, z toho čtyři zlaté a jednu stříbrnou, svěřenci Ivana Resslera získali čtyři medaile, Hradišťáci dosáhli na třináct finálových umístění a v celkovém hodnocení oddílů obsadili třetí místo. Parádní bilance. Závodníkům a trenérům patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci oddílu.

Fotogalerie: zdroj www.atletika.cz a Ivan Ressler

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *