Prášilová a Železníková mistryněmi ČR

Markéta se předvedla už v sobotním rozběhu na 60 m, který s přehledem vyhrála ve skvělém čase 7,78 s a do finále nastupovala jako jedna z adeptek na medaili. Vítězky tří rozběhů ale byly tak vyrovnané, že finálový běh mohla rozhodnout kterákoliv z nich. Makyna na startu trochu zaspala, ale rychle se na soupeřky dotáhla a na cílové čáře byla o tři setinky rychlejší než druhá Záhořová z Baníku Stříbro, když zopakovala na vlas stejný čas jako v rozběhu.

Náročný program pro Markétu pokračoval finálovým během na 150 m, kam se hladce dostala vítězstvím v rozběhu v čase 18,81 s. Také stopadesátka slibovala nervy drásající boj, protože tři nejlepší běžkyně byly srovnané ve třech setinách. Makča běžela výborně a její čas 18,65 s nestačil pouze na Kristýnu Hozmanovou, která ji dala „o prsa“ (18,63 s). Markéta si tak mohla užít zaslouženou medaili a jako bonus vylepšený osobní rekord.

Nejdelší distanci šampionátu si vyzkoušela všestranná Monika Železníková. Přesně v poledne výstřel odstartoval trať, která se premiérově zařadila do programu žákovských mistrovství. Šestnáctičlenné startovní pole rozběhlo závod velmi vlažně, a to se naší závodnici nelíbilo. Po úvodní dvoustovce Monča sprintem předběhla vedoucí závodnici a její nástup zachytila pouze jediná soupeřka. Tu si pak nějaký čas vezla za zády, ale díky výbornému strojovému tempu se jí brzy zbavila a pak už to byl sólo závod jen v její režii. Ke konci se na ni začala dotahovat kladenská závodnice, ale Monča si ji po očku hlídala a s přehledem vyhrála mistrovský titul v úžasném osobáku 10:47,22 min. Všichni, kdo tento běh sledovali, museli být úplně paf, bylo to neskutečné!

Jediným hradišťským běžcem v mužské kategorii byl Ondřej Mezulianik. Už rozběh na 300 m se mu velmi povedl. Zaběhl si osobní rekord 37,61 s a postoupil z prvního místa do finále.

Nedělní odpoledne Ondrovi vyšlo rovněž na výbornou a díky času 37,28 s znovu o kousek posunul svůj osobáček a tento čas mu stačil na bronzovou medaili. Bezprostředně po doběhu Ondra ihned gratuloval všem soupeřům a vypadal, jako by se ani nezadýchal.

Celou neděli jsem přemýšlela, jak to ten Ivoš dělá?

I v technických disciplínách jsme měli svoje želízka. Ve skoku o tyči se představila svěřenkyně Jirky Brázdila Klára Škrabalová a své vystoupení mezi tyčkařskou elitou zvládla na jedničku. Klárka zdolala 3,04 m stejně jako další čtyři soupeřky a jen díky horším pokusům skončila na pátém místě. Umístění v nejlepší osmičce, skok za tři metry, moc pěkné!

Stejnou příčku obsadil ve skoku do výšky Mikuláš Petřík, kterému čistý zápis vydržel až do výšky 172 cm. Na 175 cm už nestačil a bylo z toho páté místo.

Všem atletům a trenérům moc blahopřejeme! Skvělým výkonům určitě pomohla i mohutná podpora jak závodníků a trenérů, tak i rodičovského fan clubu. I přes stream jsme byli slyšet nejvíce.

O nadcházejícím víkendu nás čeká ještě MČR dospělých, tak držme palce, ať je stejně úspěšné.

Fotogalerie: Ivan Ressler.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *