Hodnocení družstva mužů v sezóně 2021

O záchranu ligy se nejvíce zasloužil všestranný skokan Kuba Kunt se ziskem 44,5 bodu.

42 bodů v loňské sezóně nasbíral skvělý sprinter Adam Běhávka, který v roce 2021 ožil a zaběhl si výborný osobní rekord na 100 m. Byla jen škoda, že Adam kvůli svalovým problémům nemohl družstvu plnohodnotně pomoci v běhu na 200 m a v krátké štafetě, kde velmi chyběl.

Třetím nejlepším bodujícím se stal se ziskem 30 bodů oštěpařský borec Ondra Bartoň.

Výborný běžec Petr Bachan získal 29 bodů a stal se také hodně důležitým závodníkem pro štafety.

Stejný počet bodů měl na kontě Viking Dominik Sokola, kterému se po zranění moc nedařilo.

25,5 bodů získal osmnáctiletý borec Tomáš Habarta. Tom ve dvou kolech ve svých disciplínách suverénně zvítězil a proto byla pro družstvo velká škoda, že se nemohl zúčastnit třetího kola z důvodu nominace na MS juniorů, kde nás skvěle reprezentoval.

Hostující závodník Pavel Šedík přispěl družstvu 18 body, dařilo se mu hlavně na delších tratích.

Slovenský překážkář Dávid Labo vybojoval o půl bodu méně a potvrdil, že se jeho hostování vyplatilo.

Dlouhodobě zraněný Petr Žďára nasbíral 16,5 bodu. V sezóně 2022 bude družstvu chybět jak v individuálních, tak ve štafetových tratích.

Šestnácti body pomohl mužům sprinter Tomáš Košík a mohlo to být ještě veselejší, kdyby ho zranění nevyřadilo ze dvou kol.

Třináct bodů vybojoval univerzální mladý skokan Wilda Hřib, 12 bodů kladivář Patrik Šimeček, 10 bodů diskař Kuba Machálek, 8 bodů oštěpař Marek Janás, 7 bodů talentovaný dálkař Petr Meindlschmid, 6 bodů získal ve štafetách bojovník Ondra Mezulianik, 4 body oštěpař Honza Anděl a dálkař Filip Hanáček, 3 body překážkář a skokan Šimon Pekař.

V sezóně 2022 nám bude velmi chybět skokan Jakub Kunt, který přestoupil do extraligy, zraněný Peťa Žďára a možná i pracovně vytížený Adam Běhávka. Jakub Machálek přestoupil do Olomouce, kde studuje a Dominik Sokola ještě nezačal s tréninkem. Bez těchto závodníků to určitě nebudeme mít lehké, ale věřím, že závody zvládneme a I. ligu v Hradišti udržíme!

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *