Oslabená družstva mužů a žen skončila v druhé půlce tabulky

Podržely nás opět všechny vrhačky – naše dvě jistoty Venda Lapčíková a Kája Klišíková, především pak Blanka Tomášková s 31 body a Vikča Stašková se 17.

Nová slovenská akvizice Viktória Strýčková zvítězila v běhu na 400 m, nenastoupila už ale na poloviční trať a do štafet, což byla velká škoda.

Nejlepší oštěpařkou tentokrát byla Barča Mokrá, která atakovala osobní rekord a skončila na druhém místě. Také posila z Kroměříže Hanka Kleiblová zabodovala a hodila si letošňák. Adéle Müllerové se v Opavě nedařilo a skončila „až“ čtvrtá.

Skvělé druhé místo si ve skoku o tyči zajistila stále ještě žákyně Klárka Škrabalová a vybojovala pro tým nečekaných 9 bodů. K těm přidala ve stejné disciplíně další čtyři bodíky Natka Novotná.

Atmosféru první ligy si poprvé vyzkoušely také naše nejmladší závodnice – sprinterka Lenka Bílková a běžkyně Monika Železníková. Monča podporovaná celou rodinou si v běhu na 1 500 m vylepšila osobní rekord na skvělých 4:46,77 min. a doběhla mezi ženami na šestém místě.

Žádný bod jsme naopak nezískaly v dálce, výšce, ve sprintech ani na středních tratích a některé disciplíny jsme vůbec neobsadily (trojskok, 5 000 m).

Tak tak jsme z mládežnic postavily jednu krátkou a jednu dlouhou štafetu. 4 x 100 m si zaběhly Klárka Kolajová, Áďa Fusková a Hříbková a Lenča Bílková. Holky běžely odvážně a urvaly jeden bod. 4 x 400 m byla ještě úspěšnější – Monča Železníková, Aneta Jurigová, Kačka Škrabalová a Klárka Kolajová doběhly páté.

Snad ještě hůř na tom byli muži, pro které bylo šesté místo a 75 bodů malým zázrakem. Na úvodní kolo vůbec nedorazili nejlepší oštěpaři a skokani.

Doufám, že 28. května v Olomouci už obě družstva nastoupí v plné síle a ukážou soupeřům své kvality.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *