Druhé kolo zvládly ženy na jedničku

Velkou měrou se o to zasloužila Bláňa Tomášková, která vyhrála opět a zase všechny své vrhačské disciplíny a 33 bodů bylo doma.

Druhou nejlepší bodující byla Vikča Stašková s 20 body. Vikina dostala úkol vylepšit si všechny osobáky a téměř se jí to povedlo. V kladivu a disku si je posunula a v kouli k tomu chybělo pouze šest centimetrů.

V Opavě nám chyběla řada opor, mezi nimiž byla i Janča Polášková. Družstvu to vynahradila ve druhém kole, kde nastoupila do čtyř disciplín. Na 100 m překážek, v dálce, trojskoku a čtvrtkové štafetě posbírala 17 bodů.

Kája Mitanová byla trochu zklamaná ze svého výkonu na 400 m, ale nebyl důvod. Po závodním výpadku zvládla i dvoustovku a sama se přihlásila kromě stovkové štafety i do čtvrkové. Tak se závodí!

Hostující Žofka Naňová zápasila s větrným počasím v běhu na 400 i 800 m, ale dopadlo to dobře. Získala nám 12 bodů a pomohla ještě v dlouhé štafetě.

Druhá z hostujících Slovenek Viki Strýčková nastoupila stejně jako minule pouze v běhu na 400 m a stejně jako minule v něm zvítězila. Příště slíbila jít i poloviční trať a štafetu, kde potřebujeme posílit.

Vrhačky Venda Lapčíková a Hanka Kleiblová nasbíraly shodně po deseti bodech. Vendin první a druhý letošní trénink byl zároveň jejím prvním a druhým závodem. Je fakt dobrá!

Po sedmi bodech získaly Kačka Škrabalová a Markéta Prášilová. Kačenka si zaběhla stýpla, a i když to byla zabíračka, statečně dorazila až do cíle a vyběhala velmi cenné body. Makyna minule nestartovala kvůli zranění. Nebylo to vůbec poznat, protože stovku zvládla doběhnout na čtvrtém místě a dala si do protivětru ještě druhý úsek krátké štafety.

Tyčkařka Klárka Škrabalová se velmi rychle zařadila mezi stálé bodovačky, což potvrdila i v Olomouci. Stěžovala si na silný zadní vítr, ale dotáhla to nakonec až na páté místo.

Monča Železníková to natřela soupeřkám v druhém běhu osmistovky a celkově skončila v osobáku 2:18,98 min. na šestém místě. Posbírala gratulace a zmizela na další závody v biatlonu. Je to zkrátka nezmar.

Další ze zástupu výborných hradišťských vrhaček Kája Klišíková nám pomohla čtyřmi body z kladiva.

Naprázdno nevyšla ani talentovaná Klárka Kolajová na dvoustovce.

Také obě štafety na 4 x 100 a 4 x 400 m bodovaly. Stovková štafeta ve složení Hříbková, Prášilová, Fusková a Mitanová doběhla pátá a čtvrtková dokonce třetí. Tu nám ochotně rozběhla Žofka Naňová, následovala Klárka Kolajová, Jana Polášková a finišmankou byla Kája Mitanová.

Stejně jako minule bodovaly téměř všechny závodnice, a i když nemáme stoprocentní účast, všechny holky jsou pro družstvo užitečné. Moc všechny chválím za bojovnost a celkově přístup k závodům. S takovou to snad do té baráže o extraligu skutečně dotáhneme!

Třetí kolo proběhne na domácím stadionu v Uherském Hradišti 11. června, tak doufám, že se sejde silná sestava a že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *