Ohlédnutí za Gigantem

Tomáš Habarta nenechal nikoho na pochybách, kdo že je nejlepším juniorským stýplařem. Na trati 3000 m překážek s velkým náskokem zvítězil v čase 9:03,39 min. a splnil veškerá očekávání.

Hned dvojnásobnou medailovou radost nám udělali trojskokani. Z vítězství v dorostenecké kategorii se trochu nečekaně radoval především překážkář a dálkař Šimon Pekař. Nejdelší skok Šimi zaznamenal až v poslední sérii, zlepšil se na krásných 14,07 m a zlato bylo v kapse.

William Hřib se také představil ve skvělé trojskokanské formě. Konečných 13,53 m znamenalo pro Wildu nejen vylepšení dosavadního osobáku, ale i bronzovou medaili. Na stupních vítězů tak mohly zazářit hned dva naše krásné červené dresy.

Na dorostence Štěpána Šípka byl vyvíjen docela velký tlak, protože od něho očekáváme už jen samá vítězství J Štěpán je naštěstí kliďas, takže se i s mistrákama srovnal, a i když si představoval trochu lepší výkon, na zlato jeho 65,04 m bohatě stačilo.

V juniorské kategorii se nenechala zahanbit ani oštěpařka Adéla Müllerová. Stejně jako Štěpán se i Áďa zkoušela vyrovnat s nepříjemným proměnlivým větrem a oba se shodli, že se jim v Ostravě moc dobře nehází. Adéla se, jak už je to jejím zvykem, šestým pokusem zlepšila na 46,11 m a udržela druhé místo hned za svou největší soupeřkou a kamarádkou Petrou Sičakovou.

Další stříbrnou medaili urval z dálkařského sektoru dorostenec Petr Meindlschmid. Mládežnické mistráky byly přehlídkou nejlepších posledních dvou pokusů. Peťa si vylepšil svůj výkon až v páté sérii a pokořil o šest centimetrů magickou sedmimetrovou hranici. Ještě před slavnostním vyhlašováním řešil, že skočil málo, ale s jeho vytížením ve fotbalové reprezentaci a atletickými tréninky jednou za týden můžeme jen smeknout.

V Ostravě se představilo celkem 14 našich atletů a žádný z nich nezklamal. Nejblíže k medailovým umístěním měla Karolína Mitanová, která na dvoustovce a čtvrtce obsadila shodně nepopulární čtvrtá místa. Na 400 m si zaběhla letošní nejlepší výkon a na dvoustovce posunula svůj osobní rekord na 24,60 s, přesto Káju brambory mrzely.

Dorostenka Tereza Fusková parádně postoupila do nejlepší osmičky v běhu na 800 m svým nejhodnotnějším letošním časem 2:20,75 min. a ve finále skončila na krásném čtvrtém místě. Sledovat Terezku při běhu je prostě paráda!

Skokanka Jana Polášková se probojovala do finále obou svých nejsilnějších disciplín. V dálce brala páté místo a stejnou pozici obsadila také v trojskokanském sektoru, kde si vylepšila letošní nejlepší výkon na 11,84 m.

Petr Bachan proklouzl do finále běhu na 400 m a mezi ostatními juniory doběhl na sedmém místě. Radim Eliáš se potýkal s technikou a šestikilové kladivo poslal „jen“ do vzdálenosti 44,49 m, což mu vyneslo 12. místo. Vrhačka Viktorie Stašková nastoupila do tří disciplín. Nejméně se jí povedl disk – výkon těsně za 31 m stačil na 12. místo. Spravila si chuť v kladivu, kde 50,90 m znamenalo zlepšení letošňáku a celkové šesté místo. Ještě lepšího výsledku dosáhla Vikča ve vrhu koulí. Tříkilové nářadí poslala na značku 13,78 m. Znamenalo to páté místo a vylepšený osobní rekord.

Závody byly pro oddíl úspěšné, výkony v mnoha případech výborné a trenéři i závodníci tak mohli být spokojení. Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným za skvělou reprezentaci hradišťské atletiky a popřát do druhé poloviny sezóny dobrou formu.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *