EYOF 2022

Skvělých úspěchů dosáhli na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici dva naši atleti Petr Meindlschmid a Štěpán Šípek.

Peťa se představil ve skoku do dálky, který byl přeložený kvůli nepříznivé předpovědi počasí ze soboty na pátek dopoledne. To ho ale vůbec nezaskočilo, protože od prvních pokusů v soutěži vedl a každý jeho skok byl za sedm metrů! Už jsme se trochu začínali nudit, ale v poslední sérii to přišlo. Rumunský závodník se zlepšil na 725 cm a ujal se vedení. Hned po něm ale přišel na řadu nahecovaný Peťa a nenechal nikoho na pochybách, že zlato zamíří do Uherského Hradiště. Šestým pokusem se za mohutného povzbuzování snad celé rodiny Meindlschmidových zlepšil na úžasných 729 cm, po zásluze zvítězil a my jsme si mohli vychutnat českou hymnu. A ještě se mu dostalo cti nést národní vlajku na závěrečném slavnostním ceremoniálu. Paráda!

Ve večerním atletickém bloku nás nejvíce zajímala oštěpařská soutěž, kde jsme měli své želízko. Štěpán Šípek nastupoval jako favorit, ale opakovala se historie z ME U18 v Jeruzalémě, kde nad hody až moc přemýšlel a bylo to na úkor výkonu. Také on předvedl nejdelší pokus až v závěrečné sérii a 66,63 m stačilo na bronzovou medaili, když si vítězný Polák zlepšil osobní rekord o šest metrů! To, co Štěpán doposud v oštěpařském sektoru předváděl, některé hodně namlsalo a možná jim přijde 66 a půl metru málo, ale málo to rozhodně není! Je to neskutečné a určitě to nebude konečná.

Slovácká Slávia vyslala na EYOF dva závodníky a oba přivezli zpět medaili! Peťa i Štěpán skvěle reprezentovali Českou republiku i náš oddíl a patří jim velké poděkování stejně jako jejich úspěšným trenérům Jiřímu Brázdilovi a Robertu Sklenářovi.

Fotogalerie – oficiální fotografové české atletické výpravy.

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *