Dvě stříbra z halového MČR mužů a žen

Sobota

V sobotním programu se představili hned čtyři závodníci Slovácké. Nejlépe se dařilo Tomáši Habartovi, který se představil ve své silné disciplíně – běhu na 3 000 m. Skvěle takticky zvládnutým závodem s mohutným finišem si doběhl pro stříbrnou medaili v osobním rekordu 8:11,55 min.

V trojskoku se nedařilo adeptovi na medaili Jakubu Kuntovi, který třikrát přešlápl a skončil soutěž bez měřeného výsledku. O poznání lépe dopadl Šimon Pekař. Probojoval se do užšího finále, kde díky osobnímu rekordu 13,97 m obsadil osmé místo.

V ženském trojskoku se představila Jana Polášková. Skočila si sice letošní nejlepší halový výkon 11,72 m, ale stačilo to jen na 12. místo.

Neděle

Skvělého výsledku dosáhl ve skoku do dálky dorostenec Petr Meindlschmid. Peťa si v průběhu soutěže několikrát vylepšil své maximum a my jsme jen s údivem sledovali, kam až to v mužské kategorii dotáhne. V posledním pokusu nám všem spadla čelist. Peťa skočil 765 cm, čímž si vytvořil nejen nový osobní rekord, ale zároveň pokořil nejlepší dorostenecký halový český rekord Roberta Změlíka (744 cm) a vyrovnal absolutní dorostenecký český rekord v této disciplíně z roku 1973!

Na svůj sobotní úspěch navázal Tom Habarta v běhu na 1 500 m a završil tak přehlídku osobních rekordů. Čas 3:46,86 min. ho katapultoval na šesté místo celkového pořadí.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci oddílu, blahopřejeme k medailím a osobním rekordům. Jen tak dále!

Fotogalerie: ČAS – Soňa Maléterová

Print Friendly, PDF & Email
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je L.B.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *