MMaS staršího žactva

3. června se na Palackého vrchu v Brně konalo MMaS žactva. Zúčastnilo se 18 našich žáků a žákyň. Mistrem Moravy se stali:
Tomáš Habarta na 1500m časem 4:42.92
Jana Polášková na 200m př. za osobák 30.24
Druhá místa:
Karolína Mitanová na 300m za osobák 41.16
Natálie Nagyová v kladivu výkonem 35.96
Třetí místo:
Ondrigová Jessica v dálce za 5.28
Čtvrtá místa:
Tomáš Droppa na 150 v os. rekordu časem 17.37
štafeta kluků na 4x60m časem 28.96 ve složení Erik Bulejko, Tomáš Droppa, Tomáš Habarta a Petr Bachan
Páté místo:
Petr Bachan na 800m za osobák 2:09.97
Radim Eliáš v kladivu za 38.98
Jana Polášková v dálce skokem  5.20
Šesté místo:
Karolína Mitanová na 150m za osobák 19.53
Erik Bulejko v dálce výkonem 5.90
Veronika Smutková v kladivu v os. rekordu 29.63
Michal Machala ve výšce za výkon 1.65
Sedmá místa:
Matěj Semančík v kouli 11.33 a oštěpu 37.52
Müllerová Adéla v oštěpu 29.68
Osmá místa:
Victoria Ježová v kladivu za 27.61
Devátá místa:
Tomáš Droppa 60m 7.64
Simona Salingerová oštěp 28.50
Desáté místo:
štafeta 4x60m s pádem za 34.82 ve složení Ondrigová, Olejníková, Polášková, Mitanová
Nagyová Natálie v disku 22.19
Jedenácté místo:
Radim Eliáš v kouli 10.39
Dvanáctá místa:
Petra Čechová v běhu na 1500m v osobáku 5:32.63
Ema Flajzarová v oštěpu 27.89
Třinácté místo:
Erik Bulejko na 60m za 7.81
Matěj Semančík v disku 25.62
…..atd…. Celý příspěvek

KP staršího žactva – 15.5. Uherské Hradiště

Starší žáci a žákyně Zlínského kraje se utkali o tituly krajských přeborníků a současně pokračovala soutěž družstev.
Přeborníci kraje:
Vynikající Karolína Mitanová v bězích 60,150 a 300m časy 8.21, 19.53 a 42.68. Jana Polášková na 200mpř. ve výborném čase 31.16, Natka Nagyová v kladivu 31.80.
Matěj Semančík v kouli a disku za výkony 11.21 a 30.72, Michal Machala ve výšce 175.
Radim Eliáš v kladivu 35.76. Tom Habarta na 800m za 2:15.88.
Druhá místa obsadili:
Tomáš Droppa v osobácích na 60 a 150m za 7.65 a 17.71, Petr Bachan na 800m 2:15.60, Tom Došla v kladivu 22.08, Petra Čechová na 1500m 6:09.12, Jana Polášková v dálce 5.01, Natka Nagyová v disku 23.69, Veronika Smutková v kladivu 25.29.
Bronzové medaile:
Julie Michálková 60m 8.33, Nela Mikesková v disku 23.62, Jana Polášková ve výšce 1.40, Natka Nagyová v kouli 9.25, Darča Kováczová v kladivu 23.55, Erik Bulejko         v dálce 5.45, Matěj Semančík v oštěpu 32.24, Radim Eliáš v kouli 10.10.
Všem závodníkům patří gratulace a všem zúčastněným pochvala za bojovnost.
Počasí moc nepřálo, ale jsou to cenné zkušenosti ze závodů v dešti.
Družstvo dívek zvítězilo nad Otrokovicema a třetí Kroměříží a družstvo chlapců obsadilo druhé místo za Otrokovicema a před Zlínem.
Závodníci podle získaných bodů:
30 Matěj Semančík, 26 Radim Eliáš, 18 Tom Droppa, 15 Tomáš Došla, 14 Tom Habarta, 13 Erik Bulejko, 12 Petr Bachan, 11 Michal Machala, 4 Vojta Pojezný.
Závodnice dle bodů:
33 Karolína Mitanová, 28 Jana Polášková a Natálie Nagyová, 14 Lucie Prouzová, 13 Darina Kovácsová, 10 Nela Mikesková, 9 Petra Čechová a Veronika Smutková, 8 Lutonská Sára, Tereza Olejníková, Julie Michálková, 6 Bára Bujáková, Adéla Müllerová, Ema Flajzarová, 5 Katka Mojžíšová, 4 Anna Krchňáčková, Simča Salingerová, 1.5 Viktorie Ježová.
Třetí kolo soutěže družstev se koná opět v UH dne 29.5. a doufejme, že za lepšího počasí a bude to současně příprava na MMaS jednotlivců v Brně konajícího se 3.6. Celý příspěvek

KRAJSKÉ PŘEBORY MLADŠÍHO ŽACTVA

Minulý týden se ve Zlíně konaly KP mlaších žáků a žákyň a současně druhé kolo družstev mladšího žactva. Přeborníky se stali: Ema Vlachynská, Daniela Klišíková, Jasmína Grebeníčková, Natálie Novotná ve štafetě 4x60m časem 33.34.
Ema Vlachynská, která zvítězila v běhu na 150 i 300m výbornými časy 20.42 a 43.72, Klára Kolajová v běhu na 1500m za 6:04.30, Braunerová Anežka na 800m za 2:48.56, Štěpán Šípek v hodu míčkem – 64.58, Jakub Vlachynský na 800m ve výborném čase 2:19.56, Šimon Pekař na 60mpř. za 9.90, Janča Jakub Ladislav v kouli – 11.15 a štafeta 4x60m ve složení Hanáček, Pekař, Ressler, Vlachynský časem 32.60
Druhá místa obsadili: Hřib Wiliam ve výšce 144, Filip Hanáček v dálce výborných 5.17, Patrik Volas v kouli 9.80, Andrea Hnátková na 1500m 6:14, Natka Novotná v dálce 4.70.
Třetí místa: Klišíková Daniela v běhu na 60m 8.68, Fusková Tereza na 800m 2:50.28, Straková Valerie na 300m 50.04, Wiliam Hřib na 60m 8.37, Kryštof Pudelka v kouli 9.77. Gratulejeme všem medailistům a také všem, kteří si udělali osobní rekordy.
V družstvech chlapci zvítězili a děvčata obsadila místo druhé. Chlapců přišlo na závody 14 a dívek 20. Je škoda, že někteří žáci nepřijdou na závody a ani se neomluví.
Další závody a 3. kolo družstev se uskuteční v Uherském Hradišti 30.5. Doufám, že se na domácí půdě zúčastní všichni naši závodníci.
Závodníci podle získaných bodů:
22.75 Jakub Vlachynský, 22Janča Ladislav Jakub, 20.75 Šimon Pekař, 20 Wiliam Hřib,
19.75 Štěpán Šípek, 18.75 Filip Hanáček, 18 Patrik Volas, 12.75 Kryštof Pudelka, 10.75 Jan Ressler, 9 Mergentál Šimon, 8.75 Chrástek Filip, 7.75 Prokop Šotnar, 1.75
Martin Jagoš
Závodnice dle bodů:
24.75 Vlachynská Ema, 18.25 Novotná Natálie, 17.75 Klišíková Daniela, 13.25 Braunerová Anežka, 12 Kolajová Klára, 10 Tereza Fusková a Andrea Hnátková, 9.75 Straková Valerie, 8.75 Jasmína Grebeníčková a Kristýna Jurčeková, 7 Adéla Fusková
a Nikol Valeriánová, 5.75 Škrabalová Kateřina, 3.75 Amálie Horáková, 3 Habartová Romča, 1.25 Kája Taftová, 1 Karolína Kužílková, 0.25 Aneta Beránková a Sára Kolářová
23.5. se koná v UH od 9.30 krajské finále PČR. Někteří naši závodníci budou závodit za školu, kterou navštěvují. Mezi mladšími žáky postoupila ZŠ Sportovní UH a Nivnice, mezi mladšími žačkami Nivnice, Bojkovice a Sportovka UH, tak můžete přijít fandit nebo pomáhat.

Mladší žáci a žákyně ve Zlíně(bez těch, kteří už odjeli)

TERMÍNOVKA dorost, junioři, dospělí 2018

TERMÍNOVKA DOROST , junioři,  dospělí –  2018
Vedoucí družstev mužů: Robert Sklenář
Vedoucí družstev žen: Lenka Brázdilová
Vedoucí družstev dorostenců a juniorů: Ivan Ressler
Vedoucí družstev dorostenek a juniorek: Jan Horák